Autoškola

30. května 2007 v 23:12 | Pavla
Tak jsem se rozhodla ve svým pokročilým věku, že se pustím do autoškoly.
Je pravda, že mi doteď nikdy řidičák nechyběl, ale vzhledem k tomu, že se plánujeme v brzké (spíš vzdálené) době přestěhovat a děti budou chodit dál do škol a školek tady, kde bydlíme, tak řidičák přece jenom využiju. A taky nákupy - to je kapitola sama pro sebe. Jednou za deset dní jsem těžce Honzu přemlouvala k tomu, aby se mnou zajel na velký nákup. Nejdřív jezdil se mnou a pořád mě popoháněl. Později jsem tam radši jela sama, nakoupila a čekala na něj s plným vozíkem na parkovišti (taky jsem čekávala a čekávala ....), no a tak mi přišlo ideální dojet si na nákup sama (aspoň mě nikdo nepopohání :-).
Takže jsem se pustila do autoškoly. Naštěstí jsem dostala postaršího pána, který se vůbec nerozčiloval, naopak s ním byla sranda - občas teda vydával zvuky typu: "Jejda, teď možná víc ke kraji,... zkuste teď v těch serpentinách, až budeme míjet autobus, nezavírat oči,.... možná by to chtělo nastartovat, když vám to chcíplo, .... nemá tady trouba jezdit, když tady jedete zrovna vy apod.), ale byl v pohodě a spíš se mi snažil pomáhat, než mě znervózňovat. Testy jsem se už naučila přes prázdniny, aby mi to potom nebralo čas, stačilo, že jsem nechávala děti samotný doma, když jsem měla jízdy.
V den zkoušek jsem dostala angínu, ale zvládla jsem to - testy na plnej počet (šprtka se nezapře), jízdy na poprvý a zkouška z technický - no, byl hodnej, že mě nechal projít (i když rozdíl mezi zážehovým a vznětovým motorem mi zní v uších ještě teď).
Takže, hurá, stala jsem se šťastnou majitelkou řidičáku. Sranda byla, že jsem tam byla ze všech nejstarší, občas jsem si připadala jako jejich matka (a nemůžu říct, že by mě to naplňovalo radostí)... Ale v den zkoušek mě jedna slečna s dredama a "ťupkou" v nose oslovovala "ty vole", takže to s tím mým věkem asi ještě není tak hrozný :-) ...
DRŽTE MI PALCE, AŤ JEZDÍM A PARKUJU ASPOŇ O TROŠKU LÍP:-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama