Bulharsko 2005

30. května 2007 v 22:34 | Pavla
Letos jsme ani moc nemuseli přemýšlet nad otázkou: "Kam k moři?". Slyšeli jsme, že v Bulharsku už je všechno jinak než dřív, a tak jsme se rozhodli rychle. Prý je tam čisto, luxusně a pro Čechy dost levně. Takže jsme se vydali na Sluneční pobřeží do hotelu Hellios Palace.
Opravdu tam bylo nádherně - hotel nedávno otevřený, všude čisto, uklizeno, pláž krásná, písečná ... Jenom jeden zádrhel se objevil (a to dost podstatný). Tím zádrhelem bylo počasí. Nebylo snad dne, aby nepršelo, nebyla bouřka nebo nefoukal silný vítr. Takže jsme trávili čas místo u moře jenom u bazénu (to abysme stíhali utýct do hotelu před prudkým lijákem) a jezdli jsme po výletech. To byla jediná výhoda - na výlety bylo celkem ideální počasí.
Jednou jsme se vydali do městečka Nesebar - tam jsme jeli rybářskou loďkou a zpátky vláčkem a kočárem s koňmi. Nesebar je fakt skvost, dřevěné domy nad mořem, uličky, zákoutí ... Taky tam vysedávali obrovský racci - nejdřív jsem myslela, že je to nějaký zvláštní druh čápa bez zobáku :-).
Taky jsme si půjčili "kolo" pro celou rodinu a projížděli jsme se po pobřežní promenádě.
Velkou atrakcí bylo na Slunečním pobřeží něco jako bungee jumping, ale naruby. Zespoda vás vystřelí, a pak jak blázen lítáte nahoru, dolů, nahoru, dolů.... No, bylo to hrozný už na pohled. Honzu to samozřejmě lákalo, ale nebylo mu to doporučeno (mnou doporučeno), vzhledem k tomu, že je otcem tří dětí a ty ho budou ještě nějakou dobu potřebovat. Takže to dopadlo tak, že jednou večer šel Honza sám s holkama na procházku a vrátil se s foťákem plným fotek, jak lítá nahoru, dolů, nahoru, dolů...... Takže jsem byla ráda, že to přežil a vrátil se zdravý....
V hotelu seděl takový zvláštní člověk, vypadal jako homelessák, ale byl to malíř portrétů. Tak jsme si nechali vyfotit děti a on nám do druhýho dne namaloval podle fotky jejich portrét. Samozřejmě - není to dokonalý (a myslím, že když malíř ty lidi nezná osobně, tak to ani dokonalý být nemůže), ale měli jsme z toho velkou radost a máme pěknou památku.
No, takže v Bulharsku bylo krásně, jela bych tam hned znovu (třeba ceny v obchodech jsou pro nás opravdu skvělý), ale určitě v plném létě, aby byla aspoň trochu záruka lepšího počasí. Protože bych se chtěla, když už jedu k moři, koupat v moři :-)))))
AHOJ
 


Aktuální články

Reklama