Egypt 2006

31. května 2007 v 22:32 | Pavla
Tahle zima byla únavná. Já měla angínu, z který jsem se dlouho vymotávala a dlouho jsem byla unavená. Honza měl angíny dvě za sebou, často kašlal, o únavě ani nemluvím. A tak jsme se rozhodli, že potřebujeme prohřát naše starý kosti, a že ujedeme zïmě do teplíčka v Egyptě.
Tentokrát měli pražáci jarní prázdniny hned začátkem února, takže jsme to riskli a vyrazili v tuhle dobu do Egypta. Dočetla jsem se na internetu v recenzích, že v tuhle dobu i v Egyptě není počasí moc stálý a záleží hlavně na štěstí. A to my měli. Celý týden bylo ukázkově - jen sem tam foukal chladnější vítr, ale v těch teplech to naopak bylo příjemný. Jenom večery byly nezvykle studené (samozřejmě na to, co jsme už znali od jiných moří), ale byli jsme vybaveni teplejším oblečením, tak to ničemu nevadilo.
Naše děti (včetně Honzy) se svezli na velbloudovi a moc se jim to líbilo. Honza jeden den vyrazil na výlet do pouště. Chvíli jeli na velbloudech, potom na čtyřkolkách. Na poušti bylo docela chladno. Navštivili beduínskou vesnici, kde několik lidí žije uprostřed pouště, živí se plackami a velbloudi jim pomáhají najít místa, kde je trochu vody a oni si tam staví studny. Zvláštní život. Honza říkal, že je tam až neskutečný klid a ticho (tak to já bych tam vydržela maximálně půl dne a pak pryč....).
V Egyptě bylo bezvadně, lidi jsou tady velmi ochotný (hlavně za mírný "bakšišek" se skoro přerazí :-)) a sympatický. Jeden číšník, jménem Achmed, dokonce přišel ke stolu a požádal Honzu o Janičky ruku. Honzovi spadla čelist, ale nakonec rychle zareagoval a tázal se na množství velbloudů, kolik nápadník vlastní. Bohužel - žádného, tudíž logicky ze sňatku sešlo (no dali byste dceru někomu, kdo nemá ani jednoho velblouda???). A když se ho ještě Honza zeptal, jestli umí lyžovat, že u nás je zrovna sníh, tak si radši milý Achmed tu žádost o ruku sám rozmyslel ....
Egypt 06
Prostě, bylo tam krásně. Báli jsme se toho, že když se vrátíme z horka zpátky do sněhu, tak to odneseme chřipkou, ale byli jsme všichni v pořádku a nekonala se ani obyčejná rýma.
Takže MA AS SALÁMA (neboli "nashledanou").
 


Komentáře

1 Monika Monika | 1. června 2007 v 11:52 | Reagovat

Ahojky,

koukám, že se hezky propracováváš do současnosti :-)

Přeji hezký den!!

papa Monika

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama