Koláže v Corelu

22. května 2007 v 11:06 | Pavla
Někdy v půlce roku 2004 jsem se dostala k programu Corel Photo-Paint a začala jsem "blbnout" s fotkama. Moc mě to bavilo a baví, většinou se ale ke svému "dílu" (díky našim třem dítkám) dostanu dlouho večer nebo v noci.
Nejdřív jsem zkoušela vyrábět srandovní obrázky a potom jsem se "propracovala" k výrobě přání všeho druhu. Protože máme hodně babiček a prababiček, tak mi to přišlo jako ideální. Babičky se vždycky moc těší, co jim domů do schránky zase dorazí a mě to opravdu baví vyrábět (někdy se teda u toho hrozně vztekám ...).
Jednou jsme byli v Budějovicích u Míry a Růženky a mně se moc zalíbil nápad vyrobit kalendář z fotek dětí jako dárek k vánocům - opět pro babičky. Takže jsem ten nápad "okopčila" a pustila se do toho.
První rok jsem dělala kalendář na pověšení, na každých čtrnáct dní nový obrázek. Bylo to ale šílený, poslední měsíc před Štědrým dnem jsem chodila spát tak po druhý hodině ráno (a vstávala v půl sedmý), abych to stihla dodělat. Od tý doby jsem to zkrouhla a dělám jenom na měsíc jen jednu fotku - ale zase jsem se pokoušela vymyslet, jak udělat z visacího kalendáře stojací, protože ten by všichni radši přivítali. Zatím se mi to moc nedaří, sice kalendáře stojí ( občas padají :-) ), ale vzhledově nic moc. Tak to musím vylepšit. Třeba mi někdo poradíte ...
Ukázky z koláží jsou v galerii, časem tam šoupnu asi i fotky z kalendářů.
Tak ahoj!
 


Komentáře

1 Monika Monika | 22. května 2007 v 11:45

Ahoj Pavlo,

teda řeknu ti, ty koláže jsou super! Mě v tom mém programu nejde udělat ten výřez postavy, takže nemůžu dělat takové vychytávky, jako ty.

S těmi kalendáři, slyšela jsem, že někde ty stojací prodávají, že jim dodáš fotky a oni ti to zkompletují, ale to se ti musím podívat, kde to bylo.

papa Monika

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama