Léto 2005

30. května 2007 v 22:58 | Pavla
Jako každý rok, strávili jsme prázdniny na chalupě. Tentokrát tam bylo veselo. Sousedovic "míca" Adéla porodila koťátka a naše děti si je denně donášely k nám na dvorek (časem, když povyrostli, lezli si k nám sami přes zíďku).
Takže, kam člověk šlápnul, tam byla nějaká kočka. Horší (¨hlavně pro mě) bylo, když se matka Adéla rozhodla, že bude na našem dvorku učit svoje koťátka lovit myši. Výuka probíhala následovně: Adéla ulovila myš, trošku jí omráčila a donesla jí koťatům. Koťata si s položivou-polomrtvou myší pohazovaly, mlátily jí packou, snažily se jí kousnout - no a myš se občas probrala a snažila se jim utýct (tudíž já stála na dvorku na stole a čekala, co bude dál).
Naštěstí mě zachránila babička, která přišla s lopatku, myš klepla, kočkám jí sebrala a vyhodila jí pryč. Ale nakonec bylo hezký pozorovat, jak dokáže kočka s malým mozkem učit svoje děti (občas si říkám - mozek mám větší, tak jak je možný, že moje děti přinesou čtyřku z matiky???). Adélka se nám občas za to, že jí krmíme, odvděčuje tím, že nám přinese myš až do kuchyně, do koupelny, položí jí k botám .... (ani by nás nemusela mít tolik ráda :-))).
Na konci prázdnin paní sousedka koťata rozdala a dětem se po Tuldovi, Tygříkovi, Hloupý Pepině (ta byla Honzíka a takový jméno, chudák, získala proto, že Honzíka nechtěla poslouchat...) a Cipískovi stýskalo.
Jenže Adélu dali vykastrovat, a tak se neočekávalo, že by nějaká další koťátka byla na obzoru. Ale byla! - kastrace se nějak nezdařila a když jsem přijeli příště, Adéla byla těsně před porodem .... (teď už je Adéla vykastrovaná pořádně, tak se nám asi v létě už žádný další koťata po dvoře batolit nebudou) ....
Moc rádi chodíme do lesa. Letos to byla úroda hub! Až nám to lezlo na nervy. Samozřejmě ne sbírání hub, ale potom jejich čištění, krájení atd. Jak na to ale budeme rádi vzpomínat, až zase budou hubená léta a lesy budou prázdný!!!
Letos, stejně jako každý rok, se konal týdenní pobyt v Kamenici. Zase se sjeli křesťani z celýho světa (češi, slováci, moldavani, estonci, američani ...) a bylo to bezva. Tak jsme zase o něco chytřejší v tom, jak se snažit být dobrou manželkou (manželem :-) a jak archeologie dokazuje správnost a pravdivost Bible.
Ach jo, je po žních, vlaštovky se houfujou a my míříme domů. Prázdniny končí a já už se zase těším na léto :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama