Lyžování 2005

22. května 2007 v 22:16 | Pavla
Tak jsme se vydali po dlouhých osmi letech na hory. Naposled jsme byli na horách, když Kátě byly tři a já čekala Janičku. Od té doby byl párkrát Honza s holkama jen tak na otočku si zalyžovat, ale jako rodina jsme byli už dávno. Protože já zimu nesnáším, lyžování mě vůbec neláká a sníh mám nejradši za oknem s kafem v ruce, tak jsem se do plánování zimní dovolené ani moc neangažovala. Ale přišla doba, kdy Honzík trochu povyrostl a velkej Honza moc chtěl, no tak jsem se dala do hledání ubytování. Plánovali jsme jenom Vysočinu, aby tam nebylo milion lidí a vzhledem k dětem a hlavně Honzíkovi jenom mírné kopce.
Takže se mi povedlo najít bezva ubytování v Rovečném, což je asi 15km od Nového Města, kam jsme jezdili každý den na sjezdovku Harusák. Pro trochu lyžující - ideální.
Byl to takový rodinný hotýlek, měli jsme apartmán 2+1, všechno bylo krásně zařízený "Ikeáckým" nábytkem, útulná malá restaurace a vinárnička a hrozně příjemný majitelé.
Nechali nás prolézt celý penzion - a už jenom ty názvy pokojů - Jaro,Léto,Podzim, Zima, Nebe, Peklo, Ráj, U mateřídoušky, U levandule, Za šípkovým keřem... ... všechno zařízené do typických barev toho daného jména. Odkaz na Pension U lípy - www.pension-u-lipy.cz - už jenom potěší prohlídnout si fotky pokojů .... Jo, Moniko,- pro Tvýho Honzu - je tam Půjčovna velocipédů :-)
Honzík stál, dá se říct, poprvý na lyžích, takže nejdřív to zkoušel na mírnějším kopečku a Honza ho tahal na laně zase nahoru (což ho po nějaké době dost vyčerpalo a hlavně přestalo bavit). Takže pak se naučil postavit si ho mezi nohy a vyjet vlekem nahorů. Nakonec si Honzíka uvázal na lano - a hurá dolů. Po chvíli Honzík už jezdil jako král. Má štěstí, že je mrňous a když spadnul, tak to měl k zemi blízko. Já mám starší kosti, proto budu radši stát na pevný zemi. Měla jsem štěstí, že byl skoro konec března, sněhu dost a sluníčko mělo takovou sílu, že jsem sedávala pod sjezdovkou v krátkým rukávu a užívala si teplíčka. Takhle se mi hory (nebo spíš kopce:-) docela zamlouvají....
Tak a teď už pryč od sněhu a zimy....
AHOJ
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama