Kamenice a Telč 2006

5. června 2007 v 22:56 | Pavla
Tak nejenom že píšu pozpátku (myslím časově), ale dokonce i přeskakuju měsíce...... Psaní o Babylonu bylo z října 06, takže teď se vracím do prázdnin - do srpna 2006. Ale to je jedno.
Začátek srpna jsme strávili v Kamenici, kde se zase konaly přednášky. Učil nás Scott - kdysi tady v Čechách se svojí rodinou žil a tak se sem po letech vrátil, aspoň na týden. Téma přednášek - výchova děti. A Scott je opravdu odborník na slovo vzatý - má totiž 6 (nebo 7 nebo 8???) dětí - u Scotta je to s dětma jako u jiných s věkem - na čísle nezáleží, stejně se to každý rok mění. Takže tenhle vysoký počet dětí a výborná znalost Bible ho opravňují k tomu, aby mohl "poradit" ostatním. Nedávno vdal první dceru, takže možná bude dětí v jeho rodině přibývat nejen jeho zásluhou. Scott není Američan, který by ze svých dětí vychovával rádoby "osobnosti". Jejich děti jsou přísně vedený, ale všechny z jeho dětí, který jsem mohla poznat, mají svoje rodiče neskutečně rádi a fakt moc hezky se k nim chovají. Závidím mu jeho trpělivost a klid, s kterým dokáže zvládnout všechny situace, u kterých já už omdlívám, počítám do deseti (nebo spíš do sta ...), rudnu, blednu, toužím po důchodovém věku apod......
Děti jsou strašně natěšený na večery a noci. Většina dětí se slezla na našem pokoji v postelích, Růženka zhasla, rozsvítila několik svíček a pustila se do vyprávění strašidelných příběhů a "hororů". Hůsí kůži jsem měla i já ... Některé děti u nás zůstaly na noc a krásně se bály ještě v půl druhé ráno (muselo být rozsvíceno, otevřené dveře, občas zavolaly: "Mami, že ještě nespíš?"), no ale druhý den se dožadovaly nových hororů ....
Ve středu jsme vyrazili s Kubíčkovýma do Telče.
Protože máme na Vysóčině chalupu, do Telče se přes léto dostane několikrát, ale i tak tam jezdíme moc rádi. Náměstí je opravdu krásný, na zámku jsme zavzpomínali, jak jsme zažili, když tady nahrávali pohádku Z pekla štěstí, a jak Markýtka běhala po zámecký zahradě, pak jsme si dali několikrát dokola zmrzku, a pak zase zpátky do Kamenice.
V pátek se všichni rozjeli domů a my jsme se vrátili na chalupu.
Tyhle praváky jsem sem musela dát - nasbírali jsme je a já si je pak na chalupě vyfotila na dvorku v trávě (to abyste nemysleli, že švindluju a udělala jsem si nějakou koláž :-) ..... Dokonce jsme měli několik kousků většich než dvacet centimetrů (jenže teď už si nepamatuju, jestli byly červivý ...).
Takže léto skončilo, a pak byl ten Liberec (to je správnej blázinec). Tak jestli jste vydrželi až sem - tak AHOJKY!
 


Komentáře

1 Monika Monika | 6. června 2007 v 8:40

Ahojky,

na Scotta vzpomínám, jeho přednášky byly naprosto úžasné! Kéž bych to ještě uměla praktikovat, až budu chtít jednou naše mimčo "vychovávat" :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama