Kamenice 2007

22. srpna 2007 v 10:34 | Pavla
Rok s rokem se sešel a my jsme se zase vydali na pět dní do Kamenice na biblický přednášky.
Naše děti se vždycky hrozně těší - vědí totiž, že budou strašit třeba do půl třetí do rána (viď Kačko a Kajko?!), že půjdou každý odpoledne s tatínkama do místní cukrárny, že budou večer mastit karty a hrát hazardní hry, že jich bude na třech postelích spát minimálně šest a že aspoň dvakrát v týdnu přijde večer na pokoj Růženka Vokálová vyprávět "hororový" příběhy, aby se mohli potom v noci krásně bát a v noci pak chodit na záchod nejméně ve trojicích, aby je ty příšery a bubáci nestačili ukrást všechny najednou. Já jsem se zase moc těšila na "ženský" hodiny, kdy si navzájem povídáme o svých starostech a snažíme se jedna druhý pomoct ve všech těch životních trápeních, ve kterých ale zároveň nešetříme "suchým" humorem.
Letošní přednášky vedli dva pánové - američani, kteří přiletěli i se svýma manželkama. Obdivuhodný bylo, že všem čtyřem bylo nad pětasedmdesát - a já, když jsem se ráno vzbudila po prodrbaný noci třeba s Míšou (kdy jsme šly spát kolem třetí a vzhůru jsem byla už zase v pět) - jsem bylä strašně rozlámaná, unavená a opuchlá - a pak jsem na chodbě potkala jednoho z pánů - Paula - sršícího humorem a svěžestí - připadala jsem si tak o dvacet,třicet let starší než on. Já před nima smekám - já jsem líná dojet třeba do Brna - a oni kvůli nám přiletěli na týden takovou dálku, v pohodě překonali časový posun a ještě byli milí a příjemní.
Jak už jsem psala - děti milují kamenický večery. Monika a Honza Vlčkovi byli senzační - většinou sebrali celou kupu dětí (asi 10-15 dětí podle situace) a hráli s nima různý hry - Želvičky, karty, ruletu .... a my - matky mohly zatím povídat a povídat a povídat....
Středa odpoledne je tradičně volná pro výlety. Naší výletní skupina tvořila naše rodina, Kamila s dětma, Kubíčkovi a Vlčkovi. A naše skupina vyrazila na nedaleký zámek Červená Lhota. Bylo tam moc hezky, jenom bych pro příště vynechala prohlídku zámku. Bylo hrozný dusno, místnosti malý a skupiny turistů moc velký, takže se vevnitř nedalo skoro dýchat. Byla jsem ráda, když jsme vypochodovali ven před zámek. Výlet byl zakončen pořádnou porcí zmrzliny a neskutečně rychlou večeří v kamenický hospůdce - ale všechno jsme zvládli a přesně na čas jsme se vrátili zpátky.
Můj Honza, Jindra Kubíček a Honza Vlček jsou takový "podivíni", že každý ráno zcela DOBROVOLNĚ vstávali v půl sedmý a vyráželi si zaběhat svých osm kiláčků. Jednou se s nima vydal i náš Honzík a další den se chtěli přidat i další děti. No, kluci z toho nebyli až tak odvázaný, protože věděli, že si už moc nezaběhají, ale nakonec to vymysleli chytře - rozhodli se, že na pátek na půl sedmou ráno připraví pro děti šipkovanou.
A světě div se - ani jedno z dětí nevynechalo! Ráno byli všechny dětičky nastoupený před barákem a i když se zrovna pokazilo počasí a chvílema poprchávalo, nikoho to neodradilo a vydali se na hodinu a půl trvající šipkovanou. Já teda ne - já je nejdřív podporovala máváním z okna a později jsem je podporovala pouze" psychicky" z postele. Kdy se mi to poštěstí - nemít po ránu v okolí žádné robátko .....
Bylo to krásných pět dní a všechny mrzelo, že je konec. Já odjížděla jako každý rok s tím, že jsem dost děsná matka, nic moc manželka a křesťanka - oou - to je bída sama. Ale třeba se do příštího roku zlepším ............
Jo, a ještě jeden obrovský klad to má - hlavně pro Honzu - za těch pár dní jsem s holkama toho napovídala tolik, že moje potřeba mluvit a mluvit je na nějakou dobu nasycena a Honza může doma beztrestně mlčet a ani POSLOUCHAT mě nemusí!!!
Plno fotek jsem nacpala do galerie - a ta krásná černoška je belgičanka a při focení "šla na dračku" :-)
Tak ahoj
 


Komentáře

1 Kerindy Kerindy | Web | 22. srpna 2007 v 10:37

pěkný blog ;)

2 Monika Monika | Web | 22. srpna 2007 v 11:55

Tak dneska ještě jednou AHOJKY!!! :-)

No, jsi první....mě to asi bude ještě chvilku trvat, ale máš to skvěle napsané!!! A tak chválit si nás nemusela, ty děti jsou tak hodné, že to byla zábava a žádné hlídání :-)))

Jé, já už se těším domu, abych se na to mohla hned vrhnout. Tolik věcí bych chtěla napsat, ale až si sednu k počítači, tak toho určitě tak půlku zapomenu....

Tak hezký den a v neděli se uvidíme!!!

papa Monika

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama