Novákovi, Kubíčkovi a zase Novákovi

21. srpna 2007 v 21:28 | Pavla
"Achichouvej" - tak je to tady zase. Konec srpna. Neměla jsem tohle období ráda jako dítě a nemám ho ráda ani teď. Kombajny dojezdily, pouť na chalupě skončila, dneska jsme nakoupili potřeby do školy a ve vzduchu cítím podzim i přesto, že dneska bylo dost teplo a skutečný podzim je daleko.
Teď k tomu divnýmu titulku. Jedny Novákovi - to jsme my, Kubíčkovi - to jsou kamarádi z Budějovic a druhý Novákovi - to je rodina Honzovýho bráchy. Strávili jsme s Honzou asi deset dní na chalupě a jeden den nás návštívili Kubíčci a koncem týdne Nováci.
Nejdřív dorazili Kubíčkovi. Protože mají tři děti jako my, bylo nás celkem dost. A protože s každou návštěvou jezdíme do jihlavský ZOO, tak i letos jsme nezklamali. Děti se nejvíc vyřádili na různých hřištích, na Noemově arše, na tobogánu, shlídli jsme výcvik dravýho ptactva - prostě tak jako vždycky. Děti byly k nezastavení - rudý a utahaný, ale přestat nechtěli. Na oběd jsme vyrazili na osvědčený Křemešník. U hotelu mezi stromy letos postavili velkou trampolínu, takže děti mohli vesele pokračovat v hopsání. Po jídle jsme jeli k nám na chalupu a navečer za vesnici k bývalýmu koupališti, kde jsme vydrželi až do tmy. Kubíčkovi odjížděli až kolem půl desátý a všem nám bylo líto, že už to končí.
V pátek přijel Honzův brácha Petr s rodinou. Scénář se měl opakovat - jihlavská zoologická, jídlo na Křemešníku. Ale byly změny - a to podstatný. Nováci dorazili až odpoledne, takže jsme se rovnou sešli na Křemešníku.
Než jsme se najedli a děti si pohopsali na trampolíně, bylo skoro pět hodin. A Zoo měla jenom do šesti. Tak jsme se rozhodli, že do zoologický půjdme až druhý den, protože Petr chtěl s rodinou přenocovat v Jihlavě v hotelu. Jenže už odpoledne se nám moc nezdála malá Angelka - posedávala, byla tichá. Cestou autem jí začalo bolet ucho. Dávali jsme kapky, ale nic nepomohlo. Ráno jsme byli domluvený na tu zoo, ale Petr volal, že celou noc nespali, že Angelku ucho nepřestalo, a tak museli v Jihlavě na pohotovost. Měla v obou uších zánět středního ucha, k tomu ještě zánět zvukovodů, takže měla uši tak nateklý, že jí je doktorka nemohla ani píchnout. Dostala chudák antibiotika, v uších měla mastičku, takže místo ZOO jeli domů. Taky si umí pěkně užít dovolenou, jen co je pravda.....
Ale my jsme si to užili. Skoro každý den jsme jezdili do aquaparku v Jihlavě. Byly obrovský vedra, takže venku bývalo přes tisíc lidí, tak my chodili fikaně do vnitřního bazénu, kde nás bylo maximálně padesát, a tak se děti mohli na atrakcích vyřádit podle libosti. Ale tak nějak rychle se to překulilo, my se vrátili na noc do Prahy, abysme druhý den pokračovali na přednášky do Kamenice. Ale to až v příštím článku.
Tak zatím ahoj - a kdo můžete - užívejte si zbytek prázdnin!!!
 


Komentáře

1 Monika Monika | 22. srpna 2007 v 8:42

Móóóc pěkné :-) Už se těším na povídání o Kamenici. Já snad taky brzo něco vytvořím. Zatím připravuju fotky a proto chci poděkovat za ty, co jsi mi poslala - jsou super!!!

Jinak, Honza se včera vrátil se zafačovanou nohou, že je to teda opravdu výron, ale prý doktora ukecal, aby nedostal sádru (pan doktor je totiž taky fotbalista, tak s ním soucítil) :-)))

Hezký den, já jdu "vytvářet hodnoty" - to jsem někde četla a moc se mi to líbilo :-) papa Monika

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama