Jak Bambuča ke jménu přišla

24. října 2007 v 22:35 | Pavla
Tak jsem přerušila zimní spánek a znovu vás zdravím. Přesně jak jsem předpokládala - minulá sobota byla opravdu fajnová. Počasí se změnilo asi o 150 stupňů. V Praze bylo pěkně, na dálnici bylo pěkně, u sjezdu na Humpolec bylo celkem pěkně.... Ale stačilo ujet pět kilometrů a všechno bylo jinak. Tam, kde byly minulý týden krásně zbarvený listy, byl sníh, všechno omrzlý, nehostinný, ošklivý a smutný.
Takže jsme to vzali opravdu "hopíčkem", dozazimovali chalupu, zašli dát dědovi na hřbitov věnečky a mazali jsme zpátky do Prahy. Nepamatuju, že bychom byli někdy z chalupy zpátky v půl druhý. Tentokrát ano - a vůbec mi to nevadilo.
No, vždyť porovnejte ty fotky ze hřbitova - která je hezčí??? Takže milá Vysočinko - zase až na jaře s prvním sluníčkem ....
No, a teď k tomu titulku. Bambuča je naše babička, moje mamka. Dřív to byla "babička", ale od doby, kdy začal Honzík trochu mluvit byla přejmenována na Bambuču. Kdysi chodila v televizi reklama na Fantu (nebo nějakou jinou limču) a znělo tam: "Bamboocha je všude, v obyčejných věcech". No, a v tý době Honzík babičku oslovoval tak, že mu nikdo nerozuměl. Až jednou Kačka říká, že to zní jako "Bambučo". No, a tak tohle jméno babičce zůstalo a z naší rodiny jí už nikdo jinak neřekne.
Naše děti Bambuču milují. Jen si vemte - třeba, když jedeme na chalupu, tak jim připravuje na každých deset ujetých kilometrů po dálnici otázku nebo hádanku a za správnou odpověď dárky. Cesta je dlouhá 90 kilometrů, děti máme tři - takže to je třicet otázek a třicet dárečků.
A nebo jak holky milujou, když můžou u Bambuči spát - bydlí kousek od nás, ale holky se tam těší, jak kdyby jely kdoví kam - Kačka stráví hodinu a půl v koupelně, kde použije všechny babiččiny voňavý krémy a gely, potom zalezou s babičkou do jedný postele a u televize usnou ...
S Honzou, když jsme se vzali, tak jsme bydleli přes dva roky u našich. Když jsme se přestěhovali do vlastního, Honza často vzpomínal, jak by se klidně vrátil zpátky k našim (a to jsme tam bydleli ČTYŘI generace ve 4+1 - prababička, babička s dědou, já s Honzou a Káťa!), prostě se mu tam líbilo bydlet (nebo to bylo tím, že předtím vařila moje babička a když jsme se přestěhovali, já se s vařením teprve pomalu začínala přátelit ??!! ...).
Babička taky s náma každý rok jezdila k moři. Když už byl ale taťka hodně nemocný, jeli jsme bez ní a Kačka tuhle dovolenou hodnotí jako jednoznačně nejhorší. Prostě jí tam Bambuča chyběla a nebylo to "vono".
Přemýšlím nad tím, čím to je, že má pro naše děti takový kouzlo. Asi tím, jako pro mě - je prostě skvělá, má nás všechny moc ráda a my jí máme taky hrozně moc rádi. PROSTĚ BAMBUČA JE NEJLEPŠÍ BABIČKA NA SVĚTĚ! Kdyby takových Bambuč bylo víc, určitě by byl svět krásnější! Doufám, že jednou budu aspoň trochu po ní :-)))
Tak se mějte moc hezky a přeju vám, abyste kolem sebe taky měli aspoň jednu nebo jednoho Bambučáka.
 


Komentáře

1 Monika Monika | Web | 25. října 2007 v 9:01

Ahojky Pavlo,

tak tohle je moc krásný článek - to o té Bambuče!!! Já vyrůstala jen s jednou babičkou a dědou, protože ti druzí (taťkovi rodiče) zemřeli, když jsem byla malá a vůbec si je nepamatuju. Ale vím, že babička byla skvělá, že se na mě těšila a ráda se mnou trávila čas.

Škoda, že takhle krásně nemůžu psát o své babičce, kterou jsem poznala. Nechci ji křivdit, asi se i snažila, ale nikdy to mezi námi nebylo tak hezké, jako třeba u vás. A tak jen doufám, že jestli budeme mít někdy děti, tak moje mamča to "napraví" a bude svým vnoučatům skvělou babičkou - bambučou :-) A já myslím, že bude!!!

tak pa, Monika

2 jenia jenia | Web | 5. února 2008 v 14:20

Náhodou jsem narazila na tenhle blog. Dýchá s něj pohoda a atmosféra lásky. Takže: ty budeš jako bambuča. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama