A jsou fuč ...

31. prosince 2007 v 0:58 | Pavla
Tak - zítra je Silvestr a já jsem si ještě ani nezačala pořádně užívat vánoce. Z pohádek jsem viděla jenom kousek Mrazíka a na Štědrý den deset minut Popelky. Prostě jsem nějak nestíhala.... Sice máme většinu pohádek na videu, ale originál je originál .... Tak snad příští vánoce - ono to zase uteče.
A teď zpátky k vánocům. Prožili jsme je tradičně - nejdřív jsme jednu noc vyláčeli kapříka Pepíka v chlorovaný vodě, potom ho Honza i přes jeho váhu (4 kg) dokázal klepnout, a tudíž jsme měli Pepíka na štědrovečerním stole.
Stromeček děti ozdobili v neděli a hned na něj vyšplhala naše kočka Julinka, coby krásná černá ozdoba a vydržela na něm asi až do rána. Ráno byly pod stromkem popadaný skoro všechny ozdoby a když jsme se vrátili od babičky, byl stromeček (přestože byl přivázaný), spadlý na zemi, voda ze stojánku vytekla pod koberec a pod dřevěnou podlahu, která se trochu vzdouvá. No, sranda musí "bejt"!
Štědrý den jsme prožili taky tradičně - Honza jel dopoledne navštívit ségru a já s dětma doma připravovala jídlo. Pro naši rozmazlenou rodinu - tak to není až tak jednoduchá věc. Vařím se s rybí polévkou, kterou děti stejně skoro nejedí, Honza si přeje bramborovou kaši, děti bramborový salát (tím nás naštěstí vždycky obdaruje naše Bambuča), děti osmaženou houstičku, Honza obyčejnou housku, Honza miluje smaženýho kapra, děti se v něm trochu podloubou, a radši by řízeček ... (asi skočím příští rok do KFC :-))) ).
Hezký bylo, když Honzík zajásal, že už vidí Ježíška, jak za oknem svítí a jede s těma sobama (ach jo, už i mým dětem se ten Santa Klaus motá do Ježíška...) - byl to odraz svíček cinkacího stromečku - ale možná dětský oči líp vidí :-))). Jako vždy Honza zdržoval přidáváním si kapra a pak už hurá pod stromeček. Ježíšek nic nepopletl a byl bohatý, ale rozhodl se, že nás trochu potrápí - asi jsme zas až tak hodný nebyli. Každýmu jeden dárek schoval do našeho novýho domečku, a tak jsme museli sednout do auta, dojet si pro dárky a směli jsme si je rozbalit zase až doma - děti celou cestu hrkali a klepali dárkama, jestli náhodou aspoň podle zvuku nepoznají, co se v balíčku skrývá.
Honza si přivezl dárek největší - jeho přáním je totiž mít Harleye - no, a tak ho dostal - sice jenom na ovládačku, ale aspoň se mi na něm někde nepomlátí .... :-).
Druhý den jsme navštivili další babičky a taky Kamilu s dětma a ve středu jsme se vydali za Honzovou mamkou. Honzovi těsně před vánoci umřel táta - a tak babička zůstala sama. Proto si přála dárek, který dostala, a na který se naše děti neskutečně těšili. Babička dostala štěňátko černý jako bota - malýho knírače. Něco tak krásnýho jsem dlouho neviděla. Kam se hrabou všichni plyšáci!!! Pejsek dostal jméno Ferda a vzhledem k tomu, že se v domě u babičky každý den scházelo 8 dětí - všechno bratranci a sestřenice - pejsek moc klidu neměl. Pořád se nacházely nějaký ruce, který ho chtěly muchlat a hladit. Myslím, že si Ferda pořádně oddychnul, když se za náma všema zavřely dveře!
No, a zítra (vlastně koukám na hodiny, že dneska) je Silvestr, já s Káťou vydržím přes půlnoc, Jáju a Honzu budeme muset vzbudit, abychom zavolali a popřáli všem, který máme rádi, hezký nový rok. Vám volat nebudu (což když byste spali ....), a tak vám aspoň takhle přeju KRÁSNÝ NOVÝ ROK, HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, SPOKOJENOSTI, LÁSKY, POHODY A BOŽÍHO POŽEHNÁNÍ!
Mějte se v tom novým roce rádi!
P.S.: Do Galerie jsem nastrkala nějaký nový fotky, tak jestli se vám chce, tak se podívejte ....
Pavla a spol.
 


Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | 23. ledna 2008 v 19:04

Ahojka,ty jo super blog...ja na ne moc sice nejsem ale nahodou sem zbarousila na ten tvuj a parada:)taky sem se chtela zeptat jak mas v galerii tu jednu fotku v x provedenich-corel jak si to udelala?No kdyztak kdyby si mela cas nebo tak dej vedet na e-mail..no mej se paradne cauky Terka

2 Popinka Popinka | E-mail | 27. února 2008 v 12:14

Ahojda, mohla bych mít jeden praktický dotaz? Viděla jsem vaše obrázky v dětských pokojíkách, tak by mě zajímalo, čím jste to malovali. Snažně prosím o odpověď na mail. Dík. Popinka

3 Pavla Pavla | 4. března 2008 v 9:21

Pro Popinku:

Do Tvýho mailu se nemůžu dostat, takže jenom takhle - obrázky jsem malovala kolorkama Remal - světlejší tóny jsem jsem nedělala ředěním vodou, ale přidáváním bílého Remalu. Jednou jsem zkoušela barvu zředit vodou a byla pak moc vodová a tekla. Maluje se to docela dobře. Ahoj Pavla

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama