Mám Tě ráda, jaro!!!

31. března 2008 v 22:52 | Pavla
Ahoj!
Velikonoce jsou fuč, sníh slezl a dneska bylo tak krásně!!! Jenže jsem to pěkný počasí zase pozorovala za oknem. U nás je taková tradice - udělá se hezky - automaticky nějaké dítě onemocní. V sobotu Jája zvracela, byla zelená jak sedma a celkově měla tak nějak "jarní" vzhled. Naštěstí dneska je to už zase v pořádku, tak doufám, že se zítra dostneme všichni ven.
Dneska jsem telefonovala s prababičkou Jiřinkou a ta mi mluvila z duše - říkala: "Dneska jsem zotvírala všechny okna v bytě, krásně svítilo sluníčko a já měla hned tak výbornou náladu". Já to mám stejně, jen sluníčko vyleze, je mi fajn.
Ještě jsem se chtěla krátce vrátit k velikonocům. V pondělí brzo ráno, stejně jako každý rok, Honza s Honzíkem jeli k nedalekému rybníku natrhat proutky na pomlázky, potom je společně upletli a pak se teprve vrátili domů. My, holky, jsme se ještě vyvalovaly v postelích, a tak nás z nich kluci rychle dostali. Tentokrát pomlázka velkýho Honzy byla specielně bolestivá, a tak jsme lítali po baráku a ječely. Je pravda, že tohle je výhoda většího prostoru pro bydlení, člověk má kam utíkat před koledníkama :-)). Potom jsme během dopoledne ještě stihli zajet ke Kamče a Karolínce, aby je kluci mohli vyplatit, a pak ještě hurá na babičky.
Protože jsem očekávala, že by se mohlo stát, že by k babičce dorazila i ségry rodina, vzala jsem si ještě pár vajíček do kabelky. Přišli, já vajíčka použila. Utekl týden a já hledala v kabelce klíče - a ejhle v jedné z kapes jsem objevila zatoulaný vajíčko (bylo naštěstí natvrdo:-). Ale i tak po týdnu bylo trošičku "nevonné". Teď si asi dokážete udělat dobrý obrázek o tom, jak to v mé kabelce vypadá. Ano, je to tak - klíče od bytu i od auta pokaždý hledám (i když se je snažím ukládat do stejný kapsy... nechápu) a mám pocit, že je nemám, sem tam se tam najde hračka z Kinder vajíčka, papírky od bonbonů, atd. atd. V obchodech se většinou snažím tvářít tak, abych náhodou nevyprovokovala ostrahu k prohlídce mé kabelky. Asi by se divili .... :-)).
Jo, a taky jsme letos udělali krásný vajíčka! Opravdu se nám povedly barvy (a to je co říct) a děti si hned po koledě chtěli vajíčka dát k snídani. To neměli dělat! Nevím, jak se mi to podařilo, ale ty obarvený vajíčka byly naměkko. A to jsem je tentokrát vařila dost dlouho. Nevím, jak se to stalo,možná někdo omylem vypnul sporák, prostě záhada. Na každý pád - vajíčka nebyla natvrdo. Takže jsem je dala vařit znovu, všechny krásné barvy se omyly a my měli zase nádherná bílá vajíčka!!! Opravdu šikovná hospodyňka...
No tak se mějte krásně a užívejte sluníčka!
Pavla
 


Komentáře

1 kajinky kajinky | 7. dubna 2008 v 16:47 | Reagovat

ahojky jeto proste pecka je to mocky mocky pekný a urcite to bude mít respekt po celím svetě papa .kája nováková

2 kačí kačí | 7. dubna 2008 v 22:12 | Reagovat

krása ale chtěla bych už číst ten článek co píšeš vedle v pokoji:-D:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama