Z, S, U, J, K ......

10. dubna 2008 v 12:06 | Pavla
Divný titulek v mém článku označuje hru, o které jsem asi před týdnem psala, že jí taky rádi hrajeme.
Prostě: každý si vytáhne jedno písmenko a z něj musí složit několik vět. Každé slovo musí začínat tímhle písmenem a výjimky neexistují (sem tam se může psát nespisovně, používat anglický slovíčka a pod.). Samozřejmě většinou nejde napsat nic normálního, takže jsou to takový "fantasmagorie", ale často se u nich nasmějeme.
Takže pro příklad:
Z
"Zdravím" zavolal zeleně zbarvený Zdeněček. "Zdravím!" zakřičel znovu Zdenda. Zase zapomněli, zesmutněl Zdeneček. "Zdravím" zavolala zívající Zuzanka. Ze zeleně zbarveného Zdendy zmizela zelená. Zdeněček zrůžověl. "Zuzanko, zlatíčko zlaté!" zářil Zdenda. Zuzanka zazpívala, Zdenda zčervenal. Zcela zčervenal. Zuzka začala zpívat znovu. "Zavři zobák" zařvala zebra. Zebra zajektala zuby, Zuzanka zmlkla. Zdenda zvolal: "Zebro, zajeď zpátky!". Zebra zmizela, Zuzanka znovu zazpívala, Zdenda znovu zrůžověl. Zajisté!! Zdenda zamilován!!!
A co takové P?
Pan Pudil prudil pana Ptáčka. Pan Ptáček plakal podél Podolí, páč paní Ptáčková připravila palačinky pro pana Pudila. Pan Pudil pyšně palačinku překousnul. Proč? Proto! Pýcha předchází pád! Pozor!!! Paní Ptáčková pohladila pana Ptáčka: "Promiň, Pepíku, palačinky pálí, papej pomalu!". Pan Ptáček papá palačinku, potom píše povídku. Paní Pudilová přišla pro Pana Pudila proti proudu potoka. Půjdou potom pryč. Pá, pá!!!
No a to je všechno, některý písmena jsou lehčí, některý jsou opravdu hrozný a těžko se s nima dá něco vymyslet. Ale je u toho sranda. Takže to je můj tip na propršené sobotní odpoledne ...
Mějte se hezky a pěkně si hrajte!
Pavla
 


Aktuální články

Reklama