Prázdniny

31. října 2008 v 9:32 | Pavla

Hm, tak tyhle prázdniny mi opravdu "bodly". Sice mám pocit, že se toho děti ve škole zase až tolik nenaučí, buď jsou v divadle, na koncertě nebo mají prázdniny, ale na druhou stranu - hezky si ráno poležet, to taky není na škodu.
I když je pravda, že s tím ranním poležením to nebylo až tak horký. V sobotu jsme vyrazili do východních Čech, do domu, v kterém do nedávna žily Honzovy rodiče, a který je od začátku července úplně opuštěný. Měli jsme za úkol vyklidit sklep, vyčistit kamna a zatopit v nich, aby se v baráku přes zimu alespoň trochu temperovalo, aby nepopraskaly trubky. Holky zůstaly u Bambuči a my měli sebou kromě Honzíka ještě Kajku a Vojtíška, který jeli na prázdniny k tátovi. V domě bylo kolem 8 stupňů a za celý den se to samozřejmě nezlepšilo, takže jsme byli nabalený v péřovkách a zimních botech. Byla jsem ráda, když jsem se vrátila do našeho vyhřátýho domečku. To si toho najednou člověk jinak cení!
V neděli jsme objeli pražský hřbitovy, kde leží můj taťka a dědové a zajeli jsme se podívat za babičkou, která na tom není zdravotně zrovna nejlíp.
V pondělí jsme vyrazili zazimovat chalupu a měli jsme teda z pekla štěstí. Počasí nám vyšlo ukázkově a my stačili všechno uklidit, aniž by spadla jediná kapka deště. Ferda se snažil ulovit sousedovic číču Adélu, ale ať vymýšlel různý finty, pořád byla kočička "napřed" ...Pak už jenom na hřbitov a hurá do Prahy.


Teď přemýšlím, co jsme dělali v úterý ... Jo, už vím. Honza byl s Honzíkem na ping-pongu a odpoledne jel s dětma do Kladna do aquaparku. Já jsem mezitím navštívila i s Ferďákem ségru a jejich Ájinku. Já jsem si popovídala, Ferda se vyřádil až tolik, že když jsme dorazili domů, padnul jako placka a spal a spal ...

Ve středu byla pohodička, nakoupili jsme, uvařili a odpoledne jsme si pustili Mistra Beana a déšť a sychravo za oknem nás vůbec nemuselo zajímat.
Ve čtvrtek ráno Káča s Karolínkou vyrazili po obchodech a já se zbytkem do Ikey pro nezbytné zbytečnosti. Potom už jsme si přivezli Vojtu s Kajkou k nám a zůstali tady přes noc.

Dneska je pátek, brzo ráno jsem si odvezla Frantu (auto :-)) do servisu, něco v něm hrozně hvízdá a já jsem se tím pádem na silnici stávala středem pozornosti, což opravdu nerada ...

Odpoledne se všema dětičkama plánujeme jít do kina na Kozí příběh a večer úklid. Zítra totiž dorazí Kubíčkovi z Budějovic a my se na ně už moc těšíme, a protože ještě v našem domě nikdy nebyli, nechci, aby hned napoprvý utržili šok :-)). Vydrží u nás do neděle, a tak to určitě bude fajn víkend.
Tak to byly naše prázdniny a já bych si klidně dala další. Jen houšť ředitelskému volnu!!!

Mějte se krásně

Pavla
 


Komentáře

1 Monika Monika | Web | 31. října 2008 v 11:20

no já bych taky brala ředitelské volno, ale ten  náš ředitel na to nějak neslyší :-)) Ale aspoň že je pátek a víkend je před námi.

My budeme v sobotu squashovat a pak se půjdeme napucnout k Honzovým rodičům :-))) No a v neděli se zase uvidíme (vždycky se na všechny tak těším!!!) a pak u našich budeme slavít svátek taťky a bráchy, bude totiž brzo "Karel"! A to mi připomíná, že i Karel v YMCE bude mít svátek....hm, budu muset vybrat nějaké hezké přáníčko :-)))

tak papa a užijte si víkend, Monika

2 Dida Kandrova Dida Kandrova | E-mail | 9. listopadu 2008 v 17:58

:o)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama