Víte, jakou buňku má trepka?

16. ledna 2009 v 10:40 | Pavla
Ne? Já ano! A taky vím, že je to nálevník, který má potravní vakuolu a pelikulu. Taky umím dvě nové básničky, vím, kdo to byl Amenhotep IV. a Thutmos III., jak vypadá antimonit a jak chalkopyrit, zopákla jsem si sinus a cosinus, bity a bajty, psaní s-, z-, mě, mně , no a parožnatky a ruduchy jsou jenom taková lahůdka nakonec.

Jistě jste pochopili, že bude pololetí a moje dětičky dohánějí, co se dá. A já, když je potom zkouším, jak se to naučili (nebo spíš nenaučili ...), potřebuju vědět, z čeho je vlastně zkouším. Nedávno jsem tu psala o chemii (samozřejmě jsem to už zase znovu zapomněla), která naštěstí dopadla dobře a tudíž jsem si jí teď před vysvědčením už nemusela opakovat, neboť známka je uzavřena! Třikrát sláva!!!


Jinak jsme taky dožehlovali známky různými referáty a prezentacemi (Pelhřimovsko a okolí, Karel Čapek, baroko, sulfidy), výrobou hadrové panenky pro Unicef (občanská nauka), sestavováním rodinného rodokmenu atd. Nejhorší zážitek byl včerejší chemický pokus - povařit červené zelí a indikátor (vznešený název pro fialový vývar ze zelí :-)) nalít do pěti sklenic - v každé bylo něco: prášek do pečiva, citrónek, Savo, voda, ocet. Byl to opravdový "humus", po domě jsme výsledky pokusu cítili až do rána a mě bolela hlava jako střep. Ale dosáhli jsme kýženého výsledku - kyseliny a zásady měnily barvy jako chameleon ...
Holek sestřenice dotáhla žehlení známek do dokonalosti a nabídla učiteli na informatiku, že mu bude za zlepšení známky hlídat nedávno narozené mimino, protože si učitel postěžoval, že se v noci skoro nevyspí (.. a tudíž nemůže být zcela soustředěn na výklad učiva :-) - jak to dopadlo, netuším :-))).


My jsme se s Honzou minulý týden, jako správní pachatelé, vrátili na místo činu. Zašli jsme s naší Káčou na Den otevřených dveří na Obchodní akademii , kam jsme oba chodili (Honza na pomaturitní studium počítačů), a kde jsme se seznámili. Zajímavý bylo, že se tam za těch dvacet let vůbec nic nezměnilo. Jenom ředitelkou se stala naše bývalá učitelka účetnictví, ale pan zástupce je pořád stejný pan zástupce jako tehdy (jenom malinko zešednul, ale čelo si nervozně utírá pořád). Bylo to zvláštní, když šla Káťa vedle mě po schodech nahoru, přišlo mi až divný, že může být moje (naše). Vybavila jsem si přesně tu chvíli, jak jsem postávala na chodbě opřená o topení a čekala, až mě zavolají k maturitě z ruštiny, a jak Honza za mnou přišel, že už to má za sebou. A teď si to špacírujeme kolem stejného topení, je nám o dvacet víc a navíc si vedle nás cupitá taková velká holka a možná od září bude postávat u stejného topení jako my....
Ale přece jenom bude mít možná něco navíc - automaty na kafe a na kolu (to za našich "mladých let" opravdu nebývalo ... ) .

Jo, a ta trepka - jakou má buňku? Než jsem to dopsala, zase jsem to stihla zapomenout :-)).
Ale mohla bych vám odrecitovat básně, ty si ještě pamatuju a taky vím, že bajt má 8 bitů (jsem fakt dobrá a hodně to využiju - recitovat si můžu u vaření, a až budu luxovat, můžu si představovat, jak mizí bakterie, viry, řasy, sinice, plísně ....)
Tak se mějte krásně!

Pavla
 


Komentáře

1 Eva* Eva* | Web | 17. ledna 2009 v 16:42

Dobrý podvečer Pavlo, stydím se, ale na vašem blogu jsem poprvé. Určitě se zase vrátím a trošku to u vás prošmejdím. Protože jak jsem koukala, opravdu to bude stát za to!

Bydlím v Novém Strašecí teprve 10 let, zatím na nás taky koukají místní jako na pražáky. Mám to tady moc ráda, utekli jsme na stará kolena z Prahy hlavně kvůli mně a mým depresím.

Mějte se krásně ☼

2 Monika Monika | Web | 19. ledna 2009 v 18:25

Pavli, já žasnu co všechno umíš a znáš!!! Byla jsem dneska na školení o DPH a přišla jsem si jako stařešina, která už si do té hlavy nic nenaleje a teď abych se styděla..... :-)))

Uvidíme se v neděli na pikniku, hurááá.

pa Monika

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama