Statistika

5. února 2009 v 10:45 | Pavla

Je statisticky dokázáno, že motocyklisté zaviní na silnicích v České republice přibližně 1% všech dopravních nehod z celkového počtu dopravních nehod zaviněných řidiči motorových vozidel, ale jsou příčinou téměř 10% všech usmrcených při těchto nehodách.

Přiznávám - motorky nemám vůbec ráda a hrozně se jich bojím. Dokonce si kvůli tomu ze mě Honzy bráchové dělali vždycky srandu. Všichni měli motorky a jednou jsme chtěli jet na hřbitov a tak jsem si po dlouhém loučení se životem sedla k švagrovi na motorku, křečovitě jsem se ho chytla a vyrazili jsme asi na 2 km vzdálený hřbitov. Držela jsem se ho tak šíleně, že když jsme na hřbitově potkali jeho slečnu (mojí budoucí švagrovou Kamču), naštvala se, protože myslela, že jsem její "konkurence", když se na něj tak lepím. Tak jsme si šli večer sednou do restaurace a tam jsme si to všechno vysvětlili.

Zároveň nemám tyhle "dobrovolné dárce orgánů" ráda jako řidič. Vždycky jsem nervózní z toho, když kolem mě různě kličkují a projíždějí mezi pruhama. Honza by po motorce taky toužil, ale slíbil mi, že si jí pořídí až tehdy, když budou děti velký.
No, a proč to všechno píšu. Honzík měl narozeniny a dva dny předtím Honza dostal od pracovního partnera dáreček - motorku.. Zcela funkční i pro dospělého, na benzín, ale všechno je "mini". A my jsme se po opravdu dlouhém váhání rozhodli, že jí dáme Honzíkovi k narozkám. Honza byl překvapený , že já - takový odpůrce motorek - jsem nakonec s něčím takovým souhlasila. Jasně, nejezdí moc rychle, ale musí mít klasickou výbavu - helma, rukavice atd. Asi jsem se zbláznila. Co když se mu to zalíbí a jednou si bude chtít koupit pořádnou mašinu? Jenže, na druhou stranu, třeba by se mu to jednou zalíbilo tak jako tak. .. A já s tím nic nenadělám.
A jak Honzík přijal dárek? Nejdřív byl v šoku, takže se usmíval, na motorku sednul, pak zase slezl a šel si stavět lego. My jenom zírali. Ale uteklo asi dvacet minut, Honzík motorku popadnul a už z ní nesesednul. Asi tu radost musel strávit :-))).

Jo - a nakonec - nejenom motorkáři jsou nebezepční! To já jsem vezla naší angličtinářku, něco vyprávím a jak byla tma a já hůř ve tmě vidím, tak jsem měla odbočit doleva do postranní ulice. Najednou přede mnou vidím odbočovat auto, tak jsem se k němu přidala. Smůla byla v tom, že jsem silnici minula a auto zajíždělo do garáže ... No musel se asi divit, co se mu to za šílence chce nacpat do baráku!
Takže ono to máte asi jedno, jestli na silnici potkáte Yamahu nebo Novákovou ....

Mějte se krásně a dejte na sebe pozor!

Pavla
 


Komentáře

1 Monika Monika | Web | 5. února 2009 v 14:52

:-))) Tak to jsi mě pobavila, pán asi musel být překvapený. Můj taťka vyprávěl něco podobného, akorát se jelo hromadně (naše a strejdova rodina) na hory a strejda v autě před námi se v husté mlze chytl koncových světel auta před ním a držel se ho. No a pak auto zastavilo a k okýnku přišel pán a říká strejdovi "nevím jak vy, ale já už jsem doma..." a strejda zjistil, že už jsme u zahrady cizího baráku :-)))

Motorka je pěkná, tak přeji bezpečné jízdy!!!

pa Monika

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama