Je jaro nebo ne?

8. března 2009 v 21:48 | Pavla


Pro mě teda jaro je už osmý den.
Nějaký 21.březen mě nechává zcela chladnou a prvním jarním dnem je pro mě prostě první březen. Když jdu brzo ráno s Ferdou ven, zpívají kosáci, mamka v pátek babičce přinesla kytičku sněženek, já mám na okně kvetoucí narcisky a sedá na mě po zimním spánku jarní únava .
Takže zcela jasné důkazy, že už je jaro. Před rokem jsem tu psala článek s názvem "Mám Tě ráda, jaro!", samozřejmě - pořád to platí, ale udivuje mě, že už je to rok ... Ale ať si to letí jak chce, hlavně když vždycky jaro dorazí!

Tenhle týden se ani nic zajímavýho nedělo. Babičce není pořád ještě moc dobře, takže dopoledne jsem u ní, děti ve škole a tak pořád dokola ...
Z pátka na sobotu u nás spala Káti kamarádka, takže jsem teprve v půl čtvrtý ráno holky zaháněla do postele, protože pořád ještě povídaly, a holčičky potom samozřejmě ráno postupně vstávaly mezi desátou hodinou a polednem, dřív je z postele nikdo nedostal. V sobotu kluci vyrazili na pinčes a já s holkama na nákupy - prý jsou všude slevy. Slev jsem moc nezaregistrovala, ale zato lidí tam bylo tolik, že jsem neměla kde zaparkovat. Takže jsem po třech hodinách nakupování s našima slečnama byla zralá na odvoz Chocholouškem.

A vám přeju, aby se vám vyhnuly všechny jarní deprese a tu jarní únavu, pokud to aspoň trošku jde, si pěkně užívejte válením se v posteli - jinak se vám Chocholoušek taky nevyhne.

Pavla

P.S. : Teď mě Jája opravila, že na obrázku není Majda, ale Julinka. Takže - Julinko promiň, že jsem nepoznala Tvoje ušiska :-))))

druhé P.S.: Tu moji průvodní písníčku zpívá sedmiletá holčička. Fakt dobrá ...
 


Komentáře

1 Sovička Sovička | E-mail | 13. března 2009 v 18:30

Budějce opět zdraví Prahu!

Také se tu těšíme na jaro!!! Ale ty přeháňky, občas padající kroupy a studený fučák, který nám barví tváře do červena, to zatím moc jarem nezavání, bohužel : ( !

Ale jedna pozitivní zpráva by byla, tento týden se objevili první rackové a to vždycky znamená, že jaro už je opravdu blízko! Zatím se nikdy nemýlili : ) !

Nejkrásnější je vždy ta zásadní změna, kdy se šedivá krajina najednou rozzáří tou krásnou svěží zelenou! A to vždycky děkuju Pánu Bohu, že jaro opravdu přišlo, co kdyby to přestalo fungovat a stromy by zůstaly bez listí, sluníčko už tak nehřálo!? Hrozná představa!

A nakonec i ta zima má něco do sebe, už pro tu změnu, kdy se najednou všechno zelená, kdyby to bylo celý rok, už bych si toho asi tolik nevážila...

A tak si užívejme každý den a trpělivost! Brzo začneme odhazovat zimní bundy, šály i čepice!

Jarní pozdrav Vám všem posílá Sovička!

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama