Když bolí zub, který nemáte

28. dubna 2009 v 13:18 | Pavla

Minulé pondělí jsme přišla o část moudrosti. Levá osmička dole šla ven jako po másle a já byla úplně bez bolestí. Libovala jsem si, jak jsem to krásně zvládla.

Ale ouha!

Ve středu jsem byla u zubařky na kontrole a ta se radovala, jak se nám ten "kráter" krásně hojí. Přišel čtvrtek a mě přešla sranda - vzbudila jsem se s rozbolenou půlkou hlavy. Spodní čelist, horní čelist, polovina dolních zubů, polovina horních zubů, ucho, hlava - to je jen malý výčet toho, co mě bolelo. Vzala jsem první ze svých mnoha Ibalginů a čekala na úlevu. Přišla, ale jen částečná. Dásně mi otekly, bolest trochu ustoupila, ale zuby si vesele "trnuly" dál. Když prášek přestal učinkovat, přidala se bolest, no a tak pořád dokola. V pátek jsem se teda pro změnu vydala k zubařce. Přece jenom byl přede mnou víkend, a po pohotovostech se mi běhat nechtělo. Zubařka zase jásala nad tím, jak se to krásně hojí, kroutila hlavou nad mou bolestí, žádný zánět na obzoru, díru několikrát vyčistila, a já se poprvé v životě přistihla, že jsem měla chuť svou lékařku nakopnout. Jak se mi může vesele pinzetou "hrabat" v něčem tak bolavým a ještě u toho vyprávět, jak se měla u moře? ... (ale na obranu paní zubařky musím říct, že je opravdu moc hodná a my měli obrovský štěstí, že zrovna ona je naší zubařkou).

No, takže jsem se vrátila domů s tím, že rána je v pořádku a mám si jí sama čistit vatou a kysličníkem. Jenom při té představě se mi chtělo omdlít, ale nakonec to nebylo tak nejhorší.
Začala jsem si připadat jako hypochondr. Tak nic mi není a přesto mě bolí ucho, hlava, zuby ...
Sedla jsem k internetu a začala hledat nějaké další chudáky s vytrženým moudrákem. Hned jsem narazila na diskusi, která mě potěšila. Teda, jak se to vezme. Potěšila mě v tom, že nejsem "hypouš", že ta bolest je reálná, protože tam psaly desítky lidí, jak moc je to taky bolí. Potěšená už jsem nebyla z toho, jak dlouho to některé bolí.... Nejúspěšnější byl pán, který je přes dva měsíce na Ibalginech (které mu samozřejmě už vůbec nezabírají), všechny rentgeny má v pořádku, ale pusa bolí dál. Ale průměr je tak 14 dní. Já jsem po trhání osmý den, bolest je stejná, ale začínám se s ní sžívat :-)))). Tak mi možná nakonec bude i chybět .... .... ale asi nebude chybět mojí rodině, jsem na ně protivná (ale snažím se nebýt..), v sobotu jsem odmítla navštívit zoologickou, nic moc mě nebaví ... Tak hlavně kvůli nim doufám, že mě to už brzo přejde.

Tak teď už vím, jak to vypadá, když vás bolí zub, který nemáte :-)))


Mějte se hezky, ať máte pokoj od všech bolestí a užívejte si sluníčka!

Pavla
 


Komentáře

1 adushQaaa adushQaaa | E-mail | Web | 28. dubna 2009 v 13:22

Nooo ahojiiiQ...chcela by som tha pozvaath na navstevu mojho bloguu...
Pozoor nie je to reklamaa ale navsteva!!!
Na blogu mam vela good vecii aj sutaz ktora trva dooosth dlho je to sutaz kde mozes ziskath diplom iba zato ze hlasnes ale beriem kazdy 20 hlaseQ v poradii...
Ps: je tham teraz aj bleskowkaa thaQ sa zapooj!!!
Maaj sa budem rada ked sa staviiiis!!! papiiiQ tym mi zvisis aj tu mizernu navstevnosth!!!!
Arigatoo

2 Monika Monika | Web | 30. dubna 2009 v 12:20

Ahojky,
tak doufám, že už tě to přestává bolet. Ani si nedovedu představit, jaké to je...brrr.

Uvidíme se v neděli, pa Monika

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama