Když se nechá napálit dospělý ...

12. června 2009 v 21:16 | Pavla

V předminulém článku jsem psala o tom, jak čtu blogy o nemocných dětech a nešťastných lidech. Dva týdny se překulily a já jsem včera s překvapením zjistila, jak je neskutečně jednoduché napálit tisíce lidí. Napálit tisíce hodných lidí. Napálit převážně ženský a holky se srdcem na dlani.
A jak to potom bolí, když zjistí, že je všechno jinak.

Popisovala jsem krátce příběh o mladé holce - křesťance, kterou hodně věřících lidí odsoudilo, protože otěhotněla jako svobodná. A ke všemu tomu trápení jejímu miminku zjistili nemoc neslučitelnou se životem. Tisíce lidí jí psali, mysleli na ní, modlili se za ní i za její dítě, pomáhali jí, posílali jí dárky. A všichni přáli malé April Rose, aby se narodila zdravá.

A tak se malá April Rose v neděli narodila. Její maminka, která se podepisovala jenom "B", pověsila na svůj blog fotky svého právě narozeného miminka. A pak se to stalo. Jedna ze čtenářek jejího blogu poznala v miminku svoje miminko. Miminko - panenku, kterou vyrábí a je tak dokonalá, že je skoro k nerozeznání od živého miminka. A tak se přišlo na to, že celý tenhle srdce drásající příběh je vymyšlený. Že čtyři měsíce tahle holka dokázala vodit za nos neskutečný množství lidí.

Podařilo se vypátrat, ještě než "B" stačila blog, facebook a twitter smazat, skutečnou identitu "béčka". Ke všemu se přiznala a vysvětlila to tak, že hrozně ráda píše (a její články byly opravdu skvělý) a tak jenom zkusila napsat jeden článek. A hned ten den se k jejímu blogu připojilo padesát lidí, za pár dnů to byly tisíce, a ona potom už nevěděla jak přestat. Jak najednou všem vysvětlit, že je to jenom pohádka, že je to jenom hra. Nešlo už přestat. Pravděpodobně jí tak obrovský zájem dělal moc dobře a tak přitvrdila - k nechtěnému těhotenství přibylo těžce nemocné miminko a čekání na jeho smrt po porodu.

Já jsem zrovna tenhle blog nečetla až tak pravidelně, ale i tak jsem měla hodně nepříjemný pocit. Jak si někdo může zahrávat se životem "rádoby skutečného" miminka? Jak někdo může ostatním lidem takhle lhát? Jak může lidi přivádět do situace, kdy se modlí a trápí se pro někoho, kdo neexistuje?

Jak? Myslím, že docela jednoduše. Myslím, že člověk je schopný do jakékoliv situace sklouznout, aniž by věděl jak. Proto je nejjednodušší - s ničím si v životě nezahrávat. Nezahrávat si s čímkoli, co by se nám mohlo vymknout z rukou.

Podívejte se na fotku právě narozené April Rose. Věřili byste, že je to panenka? Podezírali byste její "maminku" z něčeho špatného?

Ukazovala jsem tenhle příběh i jeho konec našim holkám. Byly dost překvapený.
Protože, když April Rose může být panenka, tak proč by ta hodná kámoška na "ajsku" nemohl být nějaký "hodný" strýček?

Je to tak jednoduchý ve virtuálním světě tvrdit komukoli cokoli. A když se nechá tak jednoduše napálit dospělý, natož naše děti.... Musím na ně dát větší pozor....

Mějte se pěkně

Pavla
 


Aktuální články

Reklama