Tahle slečna je moje!

29. června 2009 v 18:03 | Pavla
V pátek Káťa prožila svůj poslední den coby žáček základky.
Slavnostní rozloučení a předávání vysvědčení proběhlo na místní radnici a já nemohla uvěřit, že ty slečny v šatech a vysokých podpatcích a mladíci v kvádrech jsou pořád jedni a ti samí "vejlupci".

Když jsem se na ně dívala, bylo mi až líto, že to tak rychle uteklo. Že už je Káča taková ženská. Promítala se prezentace fotek ve stylu "jak šel čas". Všichni se smáli, když viděli, jaký to ještě přes třemi čtyřmi lety byli kuřata. Momentky z výletů, ze školy, z hor, ze škol v přírodě - holky a kluci spící v autobuse cestou k moři, holky a kluci objímající se jako nejlepší kámoši...

A ve všech to vyvolávalo pocit, že jim po sobě bude asi hodně smutno. Když potom prošli špalírem a procinkali se zvonečkama, taky to holky pořádně obrečely a kluci se marně snažili dělat ramenáče. Pak vyrazili s třídní na oběd do restaurace a večer je čekala rozlučka.

A ne ledajaká! Jeden z kluků bydlí dvacet kilometrů za Prahou a k tomu ještě na opačné straně Prahy. Takže mu rodiče dovolili udělat rozlučku celonoční, tudíž až do rána. Prý budou mít pro sebe první patro, zahradu a garáž. Honza poznamenal, že určitě bude garáž využita pro odpadlíky a taky měl stoprocentní pravdu. Můj hluboký obdiv byl směřovaný k rodičům, kteří si dobrovolně vzali na starost skoro třicet patnáctiletých puberťáků, i přesto, že je dostatečně jasný, jaký asi bude mít večer průběh ...

Káťa měla rozlučku dovolenou jenom do půlnoci, dohodli jsme se, že je to tak ideální čas na to, se spakovat domů. Takže se před půlnocí Honza vydal pro Káťu, cesta trvala skoro hodinu, takže tam a zpátky dobrý dvě hodinky. Myslela jsem, že to Kátě bude vadit, ale nakonec to dopadlo tak, že řekla, že jí všichni záviděli, že má takovýho tátu, že je ochotný pro ní v noci jet takovou dálku. A taky by každý prý už radši vyrazil domů - před nimi dlouhá noc prožitá na podlaze, dost pravděpodobně s bolavou hlavou a brzo ráno hodinová cesta autobusem domů. To by každý radši už byl dávno ve svý postýlce! ... a Kačenka si ráno hezky vyspávala do jedenácti hodin ...

A jedna věc mi udělala obrovskou radost! Káťa za celý večer vypila jenom jednu skleničku, na tom jsme se domluvily a to taky dodržela. A i přesto si dokázala rozlučku užít. Říkala jsem jí, že jenom chudák se musí opít, aby měl dobrou náladu (... a to samý jim prý říkala jejich učitelka, když byli u moře na diskotéce). A já jsem ráda, že i přes svoje "mládí" se dokázala chovat jako málokterý dospělý ... Vím, není všem dnům konec, jsem na ní ale pyšná, že svojí první velkou zkoušku ustála s noblesou a vrátila se mi v noci moje holčička a ne přiopilý žvatlající žok.

MTMR, Káťo!

No, a tak začaly prázdniny! Jak já se na ně těšila! Dneska tady mám celý den šest dětí, taky tu budou všichni spát. Je tu veselo (někdy až moc :-), ale zase se nikdo nenudí a já mám dokonce čas psát ... Prostě se mám hezky.

Jo a příští rozlučka prý bude u nás! Kačka se smála, že je jí jasný, jak by to probíhalo - k pití pouze džusy a vody, všichni kluci by museli s tátou běžet jeho desetikilometrový okruh, pak by bylo opakování anglických slovíček a nakonec čtení knížek. To by byla bomba! Ale zase je mi jasný, že by tentokrát odešli všichni dobrovolně už dávno před půlnocí ... :-)))
Krásný prázdniny!!!

Pavla
 


Komentáře

1 Monika Monika | Web | 30. června 2009 v 9:33 | Reagovat

Jééé, když si vzpomenu na dobu, kdy jsem vás všechny poznala (cca 5 let zpátky),... to byla Kačka ještě "dítě" a teď abych se jí zeptala, zda ji nemám vykat :-)))
Moc jí to slušelo, nemáš ještě nějakou fotku v celku? Ty šaty vypadaly zajímavě!!!
Tak přeji krásné prázdniny!!!

P.S. jak počítám, tak se pořád nemůžu dopočítat 6 dětí....(vaše 3 a od Kamči 2)máte ještě jedno někde schované? :-)))))

2 Kačenka:-* Kačenka:-* | 5. července 2009 v 18:39 | Reagovat

já tebe taky mamkO:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama