Babička

29. září 2009 v 14:03 | Pavla
Tak se dostávám aspoň na chvilku ke psaní. Doufám, že už tady jsou tentokrát opravdu jenom ty, který můj blog zajímá a který naopak vůbec nezajímá, jestli píšu spisovnou nebo nespisovnou češtinou.

Právě teď procházíme trošku hektickou dobou. Kolem mě se motají právníci, učitelé a bohužel i doktoři. V neděli ráno jsme museli jednu z našich babiček odvézt do nemocnice. Má hodně nemocné srdce a protože už nepracuje tak, jak má, tak se babička občas dusí, kašle apod...
V neděli to vypadalo opravdu děsivě, ale babička je nezlomný optimista, většinou vůbec nepřizná, jak jí je, nemoci hází za hlavu, a tak my většinou vůbec nevíme, jak se opravdu cítí.

Doktorka nám řekla, že už celý poslední týden musela mít obrovské bolesti, měla takovou dušnost, že vůbec nemohla popadnout dech, ale až do soboty večer jsme vůbec nepoznali, že je to tak važné. Takže se nechala v neděli dobrovolně dovézt do nemocnice, tam jí odvodňují, nasazují nové léky a babička už zase hýří optimismem, plánuje a je veselá. A taky je pěkně potlučená.... Povedlo se jí v noci spadnout z postele a teď vypadá jako indián na válečné stezce. Radši jí poslali na CT, ale všechno vypadá v pořádku. Jenom se jí krev postupně přelila z čela do obou očí, a tak to na první pohled vypadá šíleně. Když jsem jí dneska viděla, myslela jsem, že jí v nemocnici musí mlátit. Když se babičce totiž snažili nabrat krev, několikrát jim praskla žíla, takže modřiny má nejenom po obličeji, ale i všude po rukou. Ale koncem týdne by ji asi pustili domů, tak už se moc těší. Dýchá se jí zase dobře a to je hlavní.
My jsme v sobotu vyrazili konečně na chalupu. Tentokrát s náma jela i Bambuča, protože Káťa s Jájou se nabídly, že se budou starat o babičku, a tak si taky mohla aspoň na chvilku oddechnout. Holky to na chalupu už moc netáhne. Z vesnice všechny mladý rodiny utekly do měst a tak tam v okolí není moc dětí. No a že by se holky nechaly nalákat na sbírání hub, trhání jablek, posezení na zahrádce nebo sekání trávy, to opravdu ne. Takže se s radostí jely starat o babičku a mamka mohla vyrazit s náma. Bylo krásně a my jsme si sobotu opravdu užili.

No a já jdu vyrazit pro Honzíka do školy.

Mějte se krásně

Pavla
 


Komentáře

1 Kandrovci, Dianka, Maťo, maminka a otecko Kandrovci, Dianka, Maťo, maminka a otecko | 28. října 2009 v 18:57 | Reagovat

bude za modliť  Vašu babičku, dúfame že jej bude lepšie.
rodina  Kandrovcov zo Slovenska

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama