Jupííí!!!

27. února 2010 v 20:21 | Pavla


Dneska jsem si konečně mohla pořádně prohlédnout naši zahradu. A jsou tam!!! Třícentimetrové výhonky tulipánů, hyacintů a dalších jarních kytiček. Mám z toho opravdovou radost! A venku to voní! Voní to začínajícím jarem .... Paráda!!! Vedle toho jako kontrast stojí náš cedr stále ještě ozdobený vánočníma světýlkama. Dráty zapadaly sněhem a teprve teď můžeme světýlka sundat (že bych pomalu na cedr začala věšet velikonoční vajíčka? :-))). A to sluníčko! Prostě den jako vyšitý.


I Ferda je z toho u vytržení a nemůžeme ho dostat domů a celý den vysedává před domem na sluníčku jako místní drbna ....

A tak si to užíváme všichni -
Kačka dneska vyráží na Matějskou, myslím, že s tím studeným větrem to ještě není zcela ideální počasí na návštěvu poutě, ale co nadělám .... :-)). Já vzpomínám, že jsem na Matějskou taky vyrážela vždycky hned, ať bylo nádherně nebo -10. Prostě to patří k začátku jara.
Honzové jeli na akci od karate - japonský den, Jája šla s holkama někam courat a já peru záclony a myju okna (hloupý nápad ve slunečném počasí, ale sluníčko mě nabilo energií a já ji tedy zase vybíjím ....:-))))).

Ještě se s váma chci podělit o to, co jsem nedávno viděla v kině a co jsem četla - takový jakýsi kulturní "koutek" :-)))
Teď mám totiž takové svoje čtecí období, kdy čtu jednu knížku za druhou, to ale zase pomine a já potom několik měsíců jsem schopná přečíst jenom noviny. Nerozumím tomu, ale tak to holt mám.


POZLÁTKO - Táňa Keleová
Příběh o ženě žijící v naprostém blahobytu a luxusu, která má milujícího manžela, krásného syna a stále pocit, že jí něco chybí. Věčná nespokojenost a zároveň nuda ji donutí vrhnout se do vášniho dobrodružství, bezhlavě za svý milencem utéct a ve finále přijít o všechno, co měla, včetně manžela a svého syna. Dost mi tenhle příběh připadá jednu nám blízkou rodinu. Tam byl v roli nespokojené osoby manžel, taky se vrhnul do cizí náruče a následky byly katastrofální. Pro něj i pro jeho rodinu. On přišel o všechno, nejen o ženu, ale hlavně o důvěru svých dětí, v práci se mu nedaří, zůstal sám a společnost mu dělá stále častěji lahev alkoholu. Kdybych na vlastní oči neviděla ty hrozné následky jeho chování, asi by pro mě verše z Bible ohledně nevěry nebyly tak neskutečně věrohodné. "Může muž ukrýt oheň v klíně, aniž by propálil si šat?", "Jako vůl na porážku šel hned za ní...", "Jenom šílenec ale cizoloží, kdo činí to, je sebevrah". Drsné, ale výstižné....


MORMONKA - Carolyn Jessop
Autobiografická kniha ze současné Ameriky. Carolyn se narodí ve fundamentalistické větvi mormonů, je donucena vdát se v 18 letech za muže o 32 let staršího a tím se stává jeho třetí manželkou (později jich má dohromady šest). Narodí se jí celkem osm dětí, mezi manželkami i dětmi je obrovská rivalita, všichni se musí řídit tím, co řekne "prorok". Carolyn z tohoto světa touží uniknout. Úplně šokující je, že vše se odehrává v dnešní době, že se nemůže v Colorado City ani obrátit na policii, protože policisté i všichni na úřadech patří také k sektě mormonů. I fotky, které jsou v sektě nafoceny, vypadají, že jsou z minulého století. V roce 2003 se jí podařilo ze sekty i s dětmi uniknout, v roce 2008 šel do vězení šéf celé sekty (bral si za ženy i holky ve věku 12 let). Z knížky jde opravdu mráz po zádech.
Carolyn před pár lety je ta vlevo nahoře.


Carolyn po útěku.
LOVEC DRAKŮ - Khaled Hosseini

Knížku napsal afghánec částečně podle svého života, částečně podle vyprávění druhých a je o dvou afghánských chlapcích, Amirovi a Hassanovi. Amir je syn bohatého obchodníka, Hassan syn jejich sluhy. Spojuje je pevné pouto přátelství, přestože Amir občas využívá svého postavení a chová se k Hassanovi nadřazeně. Jejich největší radostí je každoroční závod v lovení draků, který má v Afghánistánu velkou tradici. Jednoho dne ale Amir Hassana ošklivým způsobem
zradí.
Celý život pak cítí vinu a snaží se ji odčinit. Šanci ale dostane až po dvaceti letech, kdy už dávno žije v Americe. Přesto se vydá zpátky do Kábulu, který je ovládaný Talibanem, aby napravil svoje dávné hříchy.
Dozvěděla jsem se hodně o Afghanistanu, o jeho historii a jeho vládcích a trošku to nabouralo moje představy, že tahle země je jeden velký boj už od "vždycky".

Vzhledem k tomu, že už jsem toho napsala "až dost", o filmech vám povím příště.

Mějte se hezky,
Pavla
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama