Souhrn

15. května 2010 v 11:10 | Pavla


Vzhledem k tomu, že jsem se zase dlouho nedostala ke psaní, pěkně teď shrnu, co se za těch 20 dní u nás semlelo ....

1) Naše Janinka oslavila 13.narozeniny. Ach jo, ona je už tak velká!
jája

2) Tak jsem teda měla dobrou vůli a vyrazila jsem si se svou rodinkou rozšiřovat dějepisné obzory. Minulý týden jsme jeli na slibovaný Křivoklát. V neděli odpoledne počasí nic moc, ale když už jsem se rozhoupala, tak jsme opravdu vyjeli. Normálně cesta trvá maximálně třičtvrtě hodiny, ale vzhledem k tomu, že byly různé objížďky, tak ty řádné nabořily moji naplánovanou trasu a my k hradu dorazili za hodinu a půl ... Jenže - asi tak pět kilometrů před Křivoklátem se spustil takový slejvák, že jsme museli jet krokem. Přijeli jsme k hradu, zajeli na parkoviště a čekali. A čekali, a čekali ... Lilo prostě tolik (a pořád), že se vůbec nedalo vylézt z auta. Takže jsme si (jako správný pražáci :-)) vyfotili Křivoklát z auta a hurá do Kladna do aquaparku ...
No, tak takhle byla potrestána moje dobrá vůle ..... :-))))

3) Ve středu dostala Káča angínu. Ale takovou, že nepolkla ani slinu. Ještě nikdy jsem neviděla tak zateklý a malinově rudý krk, dokonce chodila dýchat k oknu, protože měla pocit, že se dusí. Tak jsme večer vyrazili na pohotovost. Paní doktorka usoudila, že když nemá vysokou horečku, že to angína nebude, tipovala to na něco virového. Mně se to ale nezdálo. A tak paní doktorka odebrala krev a měly jsme si počkat deset minut na výsledek. No a po deseti minutách paní doktorka s rozpaky přiznala, že má Kačka opravdu v krvi bakterie, tudíž je to angína. Už se nám tohle jednou stalo, že nás poslali domů s tím, že ten zhnisaný krk "opravdu, ale opravdu" není angína a druhý den jsme tam byli znova (... a pak už to angína byla). Co jsem ale opravdu ráda, že to nikdo z nás ostatních nechytil. Očekávala jsem, jak postupně budeme odpadávat ...

4) Přes zimu nám  trávník napadla sněhová plíseň. A tak opravujeme a napravujeme (i když z téhle fotky to vypadá, že napravuji pouze já :-))).
práce na zahradě
Škoda, že teď venku pořád leje a ani si nemůžeme užít jarní zahradu. Pár rostlin přes zimu zašlo, ale některé, které na podzim vypadaly špatně, se teď vzpamatovaly a jsou krásné. Už kvetly magnólie, teď právě kvetou rododendrony, dokvétají tulipány, konečně se rozvily listy převislého buku a břízky, kterou jsme nedávno koupili. Jenom nedávno pořízený hloh pravděpodobně zašel, tak ho pojedeme reklamovat. Taky jsme koupili třešničku a švestku (to aby měly děti pro učitele něco ze své zahrádky :-))))
jaro u nás
zahrada


5) Včera večer jsem se rozloučila se svojí láskou. Honza mi zůstal, ale opustil mě František...
 Pro ty, kteří to nevědí - František je auto :-)))   Moje milovaná malá modrá Micra! Bylo to moje první autíčko, a tak jsem to včera obulela. Ale mám obrovskou radost, protože vím, že přijde do dobrých rukou. Dnes ráno si to František oddrandil do Českých Budějovic k našim kamarádům a já vím, že mu nemůže být nikde líp ... Dokonce už na něj čeká stejná plyšová postavička Františka z Kouzelné školky, kterou měl u nás (podle ní se jmenuje - má totiž stejně kulatý oči...).
A na Františkovo místo k nám nastoupil Káša. Je to taky Nissan, ale větší. Už není tak roztomilý, ale musím uznat, že se do něj vejdeme líp ... A teď už mi zbývá jenom odbarvit se na blond a nasadit v podmračeném počasí sluneční brýle .... (nedávno jsem o tom psala ve svém článku Na každého jednou dojde ....).
Tak můj milý Františku, ať jezdíš pořád tak bezvadně jako dřív! Děkuju!!!!!!!!!!!!!!!!

fanoušek

6) Pomalinku se nám blíží stěhování babičky a možná dojde ještě ke stěhování dalších dvou babiček, a tak to bude takové akční léto!!!

7) Musím se pochlubit - Honzík se stal nejlepším matematikem týdne z celé školy. Že by prokletí jménem "matematika" bylo v naší rodině prolomeno???
matika
8) No a nakonec se musím pochlubit, jak mě poslouchá náš pes.
Zásadně nesmí do ložnice - takže takhle to vypadá, když je se mnou sám doma a páníček není na blízku - Ferda v ložnici:
ferda v ložnici
A taky nesmí na sedačku:
ferda na sedačce

No a vzhledem k tomu, že je sobota, skoro deset dopoledne a děti ještě nesnídaly, tak abych toho psaní pomalu nechala.

Mějte se krásně a ať už je hezky!

Pavla
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama