Tak už zítra ...

20. června 2010 v 20:05 | Pavla


Tak už zítra začíná léto. A teď nevím, jestli má naplno propuknout mé optimistické "já" a zajásat, že bude jisto-jistě nádherné léto a nebo jestli má moje pesimističtější stránka oplakat to, že už od úterý se zase budou dny zkracovat a noc natahovat ... (... a což teprve Svatá Anna ... ).

Ne, to je sranda, určitě se na léto těším... Pamatuju si, že jako holka jsem srpen ráda neměla - prostě se překulil strašně rychle a už zase byla škola. Teď s blížícím se koncem srpna zbožně hledím vstříc září a školnímu stereotypu. Děti jsou přes léto vždycky pěkně rozjetý, a tak mě potom už může zachránit jenom pravidelná školní docházka ...

Letos bude červenec asi hodně aktivní. Budeme stěhovat babičku. Byt už je zkolaudovaný, ve středu budou předány klíče, ale na kuchyňskou linku budeme čekat až do 7.července. Takže mezitím budeme balit do krabic (už toho máme hodně zabalenýho), zařizovat po úřadech, poštách, spořitelnách, doktorech .... Vůbec si už nepamatuju, kolik toho bylo potřeba při změně trvalýho pobytu oběhat. A vzhledem k tomu, že babičce je 86 let, tak to pro ní asi nebude nejjednodušší. Babička má skvělou povahu - hned tak jí něco nerozhodí - ale už i ona začíná být nervozní a v noci nemůže spát, tak budeme muset zařizovat tak, jak to půjde ...

Tenhle víkend jsem měla vysloveně "maminkovskej" - abych si dětí užila jednotlivě, vyrazila jsem v pátek večer do kina jenom s Káťou, v sobotu večer do kina jenom s Jájou a sobotní dopoledne bylo jenom Honzíkovo (bazén). Akorát mi tak nějak nevyzbyl čas na Honzu ... :-((( - tak mu taky musím udělat někdy "jeho den".  Je to docela záběr - většinou podnikáme všechny aktivity spolu, ale už jsem měla pocit, že mi moje tři děti nějak splývají v jedno, a tak jsem si s nima potřebovala "pobejt" s každým zvlášť. Bylo to fajn a myslím, že oni to taky přivítali ... (... a teď mám výčitky svědomí - vedle stolu mi tady na zemi leží Ferda a já vím, že bych s ním měla vyrazit na procházku , a taky dole čekají čičiny, abych je vypustila a nechala proběhnout  a místo toho si ťukám na klávesnici ....).

Jo, když jsem u kočiček - jsou to vyloženě kočky domácí - zvyklý na běhání po domě, ale už párkrát jsem je nechala proběhnout po zahradě - neskutečně si to užívají, občas se ostražitostí skoro plazí po břiše, ale s nadšením prošmejdí každý kout.

Honzové si koupili letadlo, a tak ho byli pouštět na poli. Vzhledem ke svým chabým pilotským dovednostem letadlo neustále "žuchalo" k zemi.  Naštěstí je tam nasázená řepka, takže letadýlko padalo do měkkýho, i když jednou to odnesl "čumák", který nárazem odpadnul, ale naštěstí šel nasadit zpátky.

No a na závěr ještě pár fotek (musím se pochlubit svojí stromkovou růžičkou ..)
Mějte se hezky a užívejte si léto (co na tom, že se dny budou krátit :-)))!

léto

léto

léto

léto
 


Komentáře

1 Monika Monika | Web | 20. června 2010 v 20:14 | Reagovat

Jé Pavli, ta zahrádka je úžasná, musím ti to pochválit!!! My to u vás viděli snad jen v zimě a tohle tak nádherně prokouklo!!! Ty jsi teda zahradnice!!! :-)))

Přeji hezký start letošního léta :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama