Jo, je líp!

23. listopadu 2010 v 12:13 | Pavla
Všem je nám líp (jenom Honzíka dneska v noci rozbolelo ucho, spustila se mu rýma, a tak zůstal doma).

Já se cítím zase plná energie. Důkazem může být tento víkend, kdy k nám přijeli kamarádi z Budějovic, kterých je pět, do toho jeden večer dorazila ještě švagrová s dětma, kamarád Mike a taky Kačenky Timur, a tak nás chvílema bylo i 15 (+3 zvířata ).  A tak nějak to všechno šlo samo. Nic jsme neměli naplánované, a tak jsme většinu času strávili doma pěkně pospolu. Jenom odpoledne nás vytáhlo sluníčko na procházku, a pak zase šupky dupky domů - povídat, jíst, uklízet, koupat se, zase povídat .... Prostě bylo to bezva a já se po návštěvě našich milovaných Kubíčků cítím vždycky nabitá a vypovídaná.

Jenom to počasí! Já vím, že je konec listopadu, ale melancholická nálada je mi zdaleka cizí,  a tak si v deštíku, mrholení, mlze a větru nějak neumím najít potěšení.

Dneska k našemu baráku dorazily dvě party pracantů. Už jsem nedávno psala, že od dubna čekám na dodělání plotu mezi námi a našimi levými sousedy. Vzhledem k tomu, že má začít mrznout a sněžit, nevím, jestli je ten pravý čas na betonování sloupků, ale asi ano, a tak se do toho dneska v sedm ráno chlapi pustili.

A jako návaznost na plot přijela druhá parta - na výměnu okapů. To je tak - když byl náš barák hotový, ale ještě jsme se nenastěhovali, udělali nám měděné okapy. Kardinální hloupost - ale pan stavitel tvrdil, že se nemůže nic stát, že se během pár dní nastěhujeme, a tak to riziko vzal na sebe. To neměl! Hned druhý den ráno jsme přijeli na stavbu, okapy ukradené, fasáda omlácená a v místech vytržení okapů ze zdi omítka úplně zničená. No, a tak jsme nasadili prozatimní nejobyčejnější okapy s tím, že je v brzké době nahradíme měděnými. Jsme tu tři roky, a tak ta brzká doba konečně nastala :-)). A tak doufáme (asi naivně), že když budeme mít plot ze všech stran, trošičku se sníží riziko, aby nám je zase lapkové dolovali ze zdi ......

Babička už se taky cítí líp. Sice se jí pořád špatně dýchá, takže jí dělá problémy chodit i po bytě, ale my jí s mamkou na střídačku vaříme obědy, nakoupíme jí, vozím jí po doktorech, takže se snažíme, aby toho pohybu měla co nejméně. A myslím, že se to bude, sice hodně pomaloučku, ale přece, zlepšovat. No, na to, v jakém stavu jsem babičku vezla do nemocnice a kolik je jí let, se z toho zápalu plic dostala obdivuhodně!

Tak ať se máme všichni hezky, ať sněží jenom na horách  a dárkům a cukroví ZDAR!!! :-)))

Pavla
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama