28. a 29. ledna

27. ledna 2011 v 23:24 | Pavla
28. ledna

Milý Honzíčku,

honzík
zítra to bude devět let, co ses nám narodil. Sedm měsíců jsme si mysleli, že budeš holčička-Eliška, pak mi při jedné kontrole pan doktor řekl, že už jsi pořádný myšák, že se spletl, a že jsi kluk jako buk. Přišla jsem z ordinace s pláčem a táta se hrozně lekl, protože myslel, že nejsi asi v pořádku, když tak brečím. Mně v tu chvíli přišlo líto, že jsem celou dobu, co jsem tě nosila v břiše, k tobě mluvila jako k holčičce, tátovi jsem celou dobu říkala, že bude jako správný král, který má tři dcery. A najednou bác ho - a z Elišky je Jeníček. Táta tomu nemohl uvěřit. Do práce si odnesl fotku z ultrazvuku, a tam ji několikrát zvětšil, aby si dokonale přiblížil to inkriminované místečko, ten správný důkaz, že jsi opravdu chlap. Táta měl obrovskou radost. Samozřejmě by byl šťastný i za holčičku, ale to víš, doma už dvě měl, a tak ve skrytu duše toužil po tom, aby měl chlapečka. Byl radostí bez sebe a já taky. Rychle jsem tě přestala oslovovat "Eliško" a najednou jsi byl "Honzíček". Běžela jsem do prvního obchodu nakoupit modré dupačky, modrého dudlíka, modrou čepičku ... Nakoupila jsem modrá klubíčka vlny, upletla modrý svetřík a na něj přišila knoflíčky ve tvaru fotbalových míčů.

A pak už jsem se nemohla dočkat, až se narodíš. Narodil ses vhonzhíksedm večer a vypadal jsi jako Bumbrlíček. Skoro vůbec jsi neplakal, když už ses v noci vzbudil na jídlo, místo pláče ses hlásil hlubokým bručením a vrčením, za které by se nemusel stydět ani medvěd grizzly, ani starý tlustý pantáta. A teď jsi nám vyrostl. Je z tebe hodný, milý a šikovný kluk. Máme Tě strašně rádi a jsme na tebe pyšný! Ať Tě Pán Bůh pořád chrání a Ty na něj nikdy nezapomeň.

Všechno nejlepší, ať jsi zdravý a šťastný, jsme moc rádi, že tě máme, jsi naše zlatíčko!!!!!!

Máma, táta, Ká'ta, Jája, Ferda, Majda, Julinka


   
29. ledna

Milá Bambučičko!

smamkou
Na tebe si opravdu nepamatuju, když ses narodila , ale nikdy nepřestanu být vděčná Pánu Bohu za to, že zrovna ty jsi mojí mamkou. Lepší mi vybrat nemohl. Jsi ta nejhodnější ženská, kterou znám a zároveň nejlepší babička pod sluncem. Ne nadarmo jsi dcerou svojí mamky - jsi celá babička. Neměla jsi to v poslední době vůbec jednoduché a já tě strašně obdivuju za to, jak ses starala o tátu a o babičku. Vím, že sám doktor v nemocnici se divil, že jsi vydržela mít taťku doma až skoro do poslední chvilky. Bylo to hrozně náročné a vím, že tě to vyčerpávalo skoro k smrti. Když taťka umřel, a ty jsi mohla alespoň trochu vydechnout, zůstala ležet babička a začalo to nanovo. Poslední roky jsi neměla ani chvilku pro sebe a já tě strašně obdivuju za to, že jsi i přitom dokázala být na všechny milá a hodná, že sis k sobě brala naše holky, hlídala jsi Ferdu a že jsi nikdy ani nenaznačila, že už nemůžeš dál. Málokdo má takovou mamku. Já jí mám a jsem za ní opravdu vděčná.
Moje milovaná maminečko, mám Tě strašně moc ráda a za všechno Ti děkuju.
Přejeme Ti hodně zdravíčka, spokojenosti, pohody, už jenom samou radost a hodně Božího požehnání

Pája, Honza, Káťa, Janinka, Honzík, fousáč Ferda, micinky Majdinka s Julinkou
 


Komentáře

1 Mamka Mamka | 18. února 2011 v 17:00 | Reagovat

Ja moc děkuji za vse.
Mamka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama