Kdeže ty loňské sněhy jsou

15. ledna 2011 v 19:38 | Pavla
Na úvod - hluboká omluva za moje absence :-)).

Zlobí mě počítač, všechno se hrozně dlouho načítá a já nemám trpělivost upravovat fotky, psát a pořád čekat. Myslela jsem, že by můj muž, který je přes počítače, mohl rázně zakročit. Ale jaksi kovářova kobyla funguje se vším všudy a tak píšu až teď a stejně čekám a čekám :-))).

Ale budu se snažit každý den naťukat alespoň pár řádek. Blog, do kterého se nepíše, je asi k ničemu ... Takže předsevzetí do nového roku :-))).

vánoce
Vánoce  proběhly fajn, byly u nás na Štědrý večer babičky, a tak nás bylo u stolu sedm a já se snažila, aby štědrovečerní večeře proběhla jak má (a málem jsem se u toho podřízla u otevírání konzervy s broskvema - jak se říká - krve jako z vola, ale myslím, že jsem to ustála s noblesou :-)))).

Vánoce
Kousek vedle vánočního stromečku nám stála dost netypická rostlina (aspoň pro mě ...). Vykvetl nám stromek šeříku. Koupili jsme ho na jaře, nestihli zasadit na zahradě (!), na pozdim opadal, a aby nezmrzl, strčili jsme ho před mrazy do domu. Během 14 dnů se zazelenal, za dalších pár dnů nabral na květy a týden před Vánocemi rozkvetl. Párada! A jak voněl! Myslela jsem, že moje vánočního výzdoba je trošku exotická, když do obýváku postavím šeřík, ale babička mě vyvedla z omylu, že kdysi dávno byl šeřík typickou rostlinou, která se dávala na vánoční stůl. Co se člověk nedozví!

jaro
A tak se to všechno rychle překulilo a i ty haldy sněhu do včerejška zmizely. Už ani nepotkávám zajíčka, který vymetal naše a sousedovic zahrady. A dneska byl nádherný den. Jeli jsme do Brna na biblický přednášky a cesta byla skvělá! Skoro jaro!

zahrada
A tak vám všem ještě jednou přeju krásný rok 2011 (aby byl pro vás taková pohodička, jako pro našeho Ferdu) a doufám, že budu svoje předsevzetí (jediný!) dodržovat! Takže nashle zítra???
ferdinand
Pavla
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama