Jak si Amálka namlouvala Ferdu

28. února 2011 v 22:46 | Pavla

O víkendku jsme byli všichni zdraví, a tak k nám Kubíčkovi dorazili i se svým novým pejskem Amálkou. Vzhledem k tomu, že je to fenka, očekávali jsme, že by Ferda mohl být velkorysý a "propůjči" Amálce na víkend část svého domu. Až tak jednoduché to nebylo. Kubíčkovi dorazili v pátek kolem jedenácté večer, a tou dobou už má Ferda půlnoc. Přijelo plno lidí a do dveří ještě vběhlo COSI. Ferda nejdřív radostí zakňučel, ale pak se rozhodl, že milé Amálce jasně ukáže, kdo je pánem tohoto domu. Zavrčel jako starý dědek a Amálka se schoulila do co nejmenšího klubíčka, později se naučila před ním padnout na záda v pozici: Já nic, já muzikant.
Jenže Amálka je velká bojovnice (kříženec čivavy, pravděpodobně s jezevčíkem) a tak svoji statečnost projevovala celý víkend. Pátek večer Ferda probručel a provrčel, v sobotu se rozhodl, že projeví určitou náklonost tím, že nebude vrčet, ale bude Amálku zcela ignorovat. Když jsme pejsky vypustili na zahradu, Ferda seděl absolutně nehnutě na jednom místě, Amálka kolem lítala rychlostí motorové myši, chvíli zleva, chvíli zprava. To nezabíralo, a tak změnila taktiku. Rozeběhla se a skočila Ferdovi na záda. Ferda se s pokerovou tváří ani nepohnul. Dobrá, tak jinak. Amálka se rozeběhla a v běhu packama Ferdu plácala přes obličej. Ferda nic, trošičku si poposedl, ale nereagoval. Na Amálku pohlížel jako na neskutečně obtížný hmyz. Amálka takhle běhala asi čtvrt hodiny. Potom vyčerpáním odpadla a šla se do kuchyně vyspat.


Kubíčkovi odjedli v neděli večer a zapomněli tady provizorní amálčin pelíšek. Ferda ještě chvilku po odjezdu auta vysedával na zahradě, a pak se odebral do domu. U pelíšku se zarazil - snad tady toho mrňouse nezapomněli??! Když zjistil, že Amálka nikde není, odkráčel pomalým krokem lehnout si pod stůl tentokrát on. Přišlo mi, jako by si snad i radostí poskočil, nebo co ... :-)))

Prostě náš Ferda přijal Amálku s takovým postojem, jako by to byl jeho neskutečně otravný mladší sourozenec. Ale aspoň že tak!

Tak Amálko, zase se už na Tebe těšíme (my opravdu a Ferdu si pozvu na slovíčko :-)))
 


Komentáře

1 Jenna=) Jenna=) | 28. února 2011 v 23:24 | Reagovat

Zduf=)Maminkas to je užasné=)♥moc se ti to povedlo=) mám tě ráda=)♥=*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama