Je nás prostě moc

18. února 2011 v 23:31 | Pavla
Je to 14 dní, co jsme si naplánovali, že k nám přijedou na návštěvu Kubíčkovi z Budějovic. Jenže nás je pět, jich je pět, a tak se z těch deseti lidí vždycky aspoň jeden najde, který onemocní a naše plány selžou.
Minulý týden těsně před víkendem padl malý Jindříšek - horečky, bolení bříška.. Naše děti se vztekaly, Kubíčkovic Barunka se zlobila a malá Eliška plakala.

Tenhle týden jsme s nemocemi byli tedy na řadě my :-))) .  Náš Honzík má od čtvrtka prázdniny. A taky je od čtvrtka nemocný. Horečky, chrapot, postupně přestal mluvit úplně. Oči celé zarudlé, obličej růžový horečkou, ale šeptal, že už je zdravý, nic mu není, a tak můžou Kubíčkovi klidně přijet .... Nepřošlo to, a tak jsme tentokrát museli návštěvu odříct my. Jája tvrdila, že je to nefér a Kubíčkovic holky z toho byly tak přešlé, že obě brečely, a vzhledem k tomu, že se to dozvěděly chvílku před tím, než měly odejít do školy, tak z téhle zprávy "onemocněly" a do školy nešly ...

kubíčkovic elinka
Vždycky se na Kubíčkovi moc těšíme. Je nás plný barák a děti řádí od pátku až do neděle večer, než Kubíčkovi odjedou zpátky do Budějovic. Nedivím se, že jsou z toho děti tak rozhozené, když víkend prostě nevyjde. I mně je to líto. A tak máme před sebou za týden další , na delší dobu poslední volný víkend, kdy se můžeme sejít. Tak snad nám to vyjde!

Ještě vám musím napsat, že jsem se včera totálně pomátla. Asi to bylo tím, že jsem dopoledne vždycky doma sama a teď tady mám Honzíka. A tak mě nějak popadla chuť do vaření (tak přibližně po pěti letech). Normálně každý den vařím dvě jídla. Honza je na dietě, takže jemu musím každý den dělat ryby (už mi lezou i ušima, a to je jenom vařím!) a nám ostatním, zcela normálním strávníkům, vařím něco nezdravého a nedietního. Ale včera mě  popadl jakýsi záchvat a já dělala jídla tři - svíčkovou s domácími knedlíky, Honzovu rybu s rýží, a ještě navrch domácí pizzu. U plotny jsem strávila skoro čtyři hodinky a ani mi to nevadilo. Ale dneska jsem už zase vyléčená - tudíž jsem udělala Honzovi zapečenou rybu s bramborem, ze včerejška mi zbyly knedlíky s masem (jenom omáčka došla), a tak jsem pro změnu udělala rajskou (tentokrát z pytlíku s řádným dochucením)... 

Jednodenní radost z vaření mě totálně opustila a zítra bych si to představovala tak, že by za mě uvařil někdo jiný - třeba pan McDonald nebo ten fousáč z Kentucky ... :-)).
Je některá z vás, holky, která ráda a s nadšením vaří? Někdy toužím být takovým tím chlapem, který jednou za pár měsíců s radostí a obrovskou fantazií uvaří a potom nechá manželku, aby ho oslavovala, obdivem mlaskala a chválila a nakonec po něm celou tu spoušť v kuchyni uklidila. Možná, že by mě potom taky vaření bavilo o trošinku víc ...   :-)))

Tak dobrou noc a ať jste o víkendu zdraví!

Pavla
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama